Temné hlubiny (#3 Erika Foster) - Robert Bryndza

1. října 2018 v 17:53 | Lucka Šišková |  Beletrie
Jupí. Moc jsem se těšila, až se dostanu do knihkupectví. Jenom škoda, že to bylo v době, kdy Plaza měla Neoluxor zavřený, takže jsem zajela k Dobrovskýmu. Mají pěkný výběr, ale nemám takovou slevu jako členka bux.cz. Každpopádně, teď je řeč o detektivním thrilleru Temné hlubiny (Dark Water, 2016) od Roberta Bryndzy. Jelikož se čtenářům moc nezamlouvá Eričino kouření, pomalu přechází na elektronickou a začíná přestávat kouřit. :-)

Erika Fosterové v třetím díle thrilleru...

"Johne, my ale nehledáme krokodýla. My hledáme deset kilo heorinu zabaleného ve vodotěsném kontejneru."
- Erika dostala nového parťáka, mladého Johna McGoryho -

Smutný případ, ale bohužel se něco takového vyskytuje. Bylo to trochu jiné než předchozí dvě knihy, byly odlehčenější. Možná to má co dočinění s Eričiným přeložením od vražd k drogám v Bromley - jižní Londýn, hrabství Kent. Přeložení, o něž sama požádala. Rozhodně nebyla šťastná, protože jí tahle práce nestačila. Nebylo to pro ní dostačující. Zlom pro ni nastal během jednoho případu, na kterém pracovala. Kromě balíku s drogami, našli potapěči v lomu dětskou kostru. Malá holčička.

"Je to velmi malé... Vypadá to jako kostra dítěte," řekla Erika tiše.

Místo se ponořilo do tmy, protože john s kamerou vyrazil ke břehu lomu, kde klesl na kolena a prudce zvracel do vody.

Tím také začíná kniha - prologem v r. 1990, kdy je do vody v lomu vhozeno tělo a svědkem se stal starý bezdomovec.

Současnot, 2016

Erika se do toho pustí svým osobitým stylem. Jelikož její nynější šéf nedovolí vzít na sebe případ nalezeného těla, obejde ho a zajde za bývalým šéfem. Ten z toho nemá radost ze dvou důvodů. Za prvé, že ho k tomu Erika v podstat dostrkala a za druhé, identita holčičky ukázala, jak velkým případem bylo její zmizení před lety. Pokud to Erika zvoře, budou padat hlavy.

Každý otisk drobné dlaně byl protkaný bílými čarami a křivkami, kam se barva nedostala. Originál, zabalený v hedvábném papíru, byl schovaný v zásuvce. Několik let byl vystavený, ale k Mariannině nelibosti a zděšení začaly barvy blednout, takže ho nechala okopírovat.
....
"Nechtěla jsem nic jiného než mít další dceru. A pro ni jsem si přála jen to, aby byla v bezpečí a šťastná," špitla Marianne a zvedla pohled k Martinovi. "Byl to trest za to, co jsme udělali?"

Vyšetřování únosu a smrti sedmileté Jessicy Collinsové se rozbíhá a Erika si vyžádavala své dva bývalé kolegy, Mossovou a Petersona. Z hledáčku nezmizel ani patolog Isaac, který se stal dobrým Eričiným kamarádem.

Pomalu vyplouvají rodinné kostry na povrch a nikdo toho nezůstane ušetřený. Matka malé holčičky, Eričina sestra s dětmi, Peterson, ... Jak se ukazuje nemůžete úspěšně oddělit práci - vyšetřování vraždy - a osobní život.

"Nezapoměň na to, že jestli půjdu ke dnu já, ty se potopíš se mnou... A taky nedostaneš zaplaceno. možná by se ti to druhé hodilo víc."

Byly momenty, kdy jsem se musela uculovat, protože vzhledem k věku postav, to bylo... Sami pochopíte, protože si Temné hlubiny a předchozí díly prostě musíte přečíst. Tenhle díl je jako zlom, kdy se Erika učí znovu žít, zapojit se a mít přátele. Otázkou zůstává, jestli je na to připravená. Jenomže to ukáže čas a další díl, co mám v plánu ulovit.

Ozvalo se zaklepání a ve dveřích se znovu objevila Mossová. "Chystám se skočit přes ulici pro kafe, dáte si..." Dál nedořekla. "Aha, nevšimla jsem si, že už někdo pro kafe byl?"

"Jo, právě jsem ho přinesl," řekl Peterson.

"Ty jsi šel až do Starbucks?" zeptala se Mossová, když viděla kelímky. Pak se střídavě podívala na Eriku a Petersona a rozzářila se. "Ach tak... Chápu. Vy dva...?"

-----

"Petersone, ty ses zamiloval, co?"

Povzdechl a přikývl.

"Ty jeden pošetilý hlupáčku! Tak pojď, zvu tě na pivo." řekla.

Mossová se do Petersona zavěsila a společně zamířili k nejbližší hospodě, která by jim nabídla teplo a levné pivo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama