Číhám, číhám

30. srpna 2018 v 16:30 | Lucka Šišková |  Co nosit/nenosit
Nutkání je občas silnější. Nejdřív si toho snažím nevšímat, snažím se vytěsnit to z hlavy. Někdy uspěju. Někdy ne. Je to marné. Jakmile vejdou dovnitř, hlava se mi okamžitě natočí doprava a očima hledám kořist. Pak se podívám dál a zase vidím něco, co mě nutí, abych si pro to šla. Podívala se, zkusila...

Možná je to kolikrát horší doma. Když jsem sama a nemám nic, čím bych odpoutala svoji pozornost. S mobilem v ruce se dívám na záložkované stránky a... Lovením strávím třebas i hodinu! Pětačtyřicet minut, kdy nic kromě kořisti neexistuje. Musím se podívat všude. Na nic nesmím zapomenout.

Asi jste uhodli, že je řeč o nakupování. Kromě kamenných prodejen vládne světu především online podoba obchodu. Proč bychom měli chodit do obchodů, když kolikrát na netu narazíte na tytéž věci se slevou, kdežto v obchodě jsou za plnou cenu. A jak snadno se za kořist zaplatí. Číslo karty už je dávno uložené v databázi. Stačí navolit způsob platby a je to. Nečekáte na drobné, nebo ve frontě.

Nejnovější kolekce se kolikrát objeví na stránkách dřív než v obchodě!

Jenomže online - lov postrádá ten pocit spokojenosti, který se dostaví po útoku na nejbližší oblíbenou značku. Proč? Protože jsme sice zaplatili, ale nemáme se čeho dotknout. Nemáme nic, než s čím jsme začali. Vlastně máme míň na kreditce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama