Vlak

4. července 2018 v 20:39 | Lucka Šišková |  Moje téma týdne
Měla jsem v plánu velké věci. Jednou z nich bylo i stát se lékařkou. Chtěla jsem se stát praktickým lékařem. Měla jsem tu představu od dětství a taky jsem se hlásila medicínu. Jenomže za velkým snem stála taková malá drobná chybička. Nesnesla jsem pohled na krev. Nevadila mi moje vlastní, ale jakmile se dědovi spustila krev z nosu, ucítila jsem ten těžký kovový pach a málem letěla objímat záchodovou mísu. No, tolik k práci v bílém plášti coby doktorka.

Pak jsem pomýšlela na antropologii. Chtěla jsem se stát uznávanou odbornicí jako Temperance Brennanová. Našla jsem si obor na univerzitě v Brně. Měla jsem shromážděné materiály, učila jsem se latinské názvy kostí, věnovala jsem tomu hodně času. Záleželo mi na tom. Jenomže přišel na řadu rozhovor a vedoucí antropologického oddělení v muzeu v Plzni. Hezky mě vyvedla z omylu. V televizi hodně kecali, a prosadit se v tomhle oboru, navíc kdybych začínala v Čechách, by bylo nemožné. Školu bych vychodit mohla, ale jaké bych si našla zaměstnání? No, zaklapla jsem další krabici.

Vyzkoušela jsem si rok na pedagogické fakultě, ale učitelkou bych být nemohla. To jsem věděla hned. Chemie mě bavila, biologie nebyla špatná, ale nebylo to ono. Nechtěla jsem ztrácet čas něčím, co bych nedělala ráda. Přeskočila jsem jinam.

Vystudovala jsem sociální práce a speciální pedagogiku. Myslím, že tady jsem toho našla nejvíc. Odborníci, praxe, prezentace. S diplomem jsem se pustila do práce. První zaměstnání. První probuzení. Šéfka, co se neumí postavit za vlastní oddělení a pracovní náplň se sociální práce dotýkala okrajově. Po půl roce, kdy vztahy eskalovaly, jsem si vyhlídla další jízdenku.

Tentokrát jsem vystoupila v hotelu jako recepční. A jsem tady doposud. Plány? Udělat si státnice z jazyka a počkat, až se objeví možnost dálkového studia. Obor? Hm, pokud bych se chtěla pohybovat ve vzdušných zámcích, zeptala bych se, jako vzdělání musí mít pro MPSV? :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. července 2018 v 9:29 | Reagovat

Ona určitě i práce recepční není špatná, časem zjistíš co tě pořádně baví :-)

2 Rosie. Rosie. | Web | 5. července 2018 v 10:11 | Reagovat

Páni, to jsou změny tras. :) Já chtěla být buď editorka v nějakém knižním nakladatelství a nebo lékařka jako ty. Jenže na medicínu jsem věděla, že bych jít nemohla. Nemám v sobě ten pud, že bych se dokázala učit od rána do večera a to každý den. Učím se, ale nedokážu do sebe nehrotit pod tlakem kvanta. Nakonec jsem si po maturitě na všeobecném gymnáziu dala rok pauzu a odešla jsem na ten rok do Prahy.. s tím, že budu mít prostě rok na to zjistit, co od života chci. Jenže editorku mi samozřejmě vymluvili tak jako tobě antropologii.. Nakonec jsem se přihlásila na fyzioterapii (tu jsem chtěla nejvíc), potom na ergoterapii a na všeobecnou zdravotní sestru.. i potom roce mě to zdravotnictví hodně táhlo k sobě.. pohled na krev ani vnitřnosti ani operace mi nikdy nevadil.. užívala jsem si to, dostává mě to do euforie.. ale nevěřím si že bych kdy dokázala se naučit takových věcí :) Nakonec jsem všude na fyzio skončila pod čarou.. kvůli velkému návalu a vzali mě pouze na všeobecnou a na ergoterapii.. Rozhodla jsem se pro ergoterapii. Teď budu nastupovat do 3. ročníku, ale kdo ví, co se mnou nakonec bude.. Přijde mi, že je to málo. Chtěla bych něco víc.. A tak přemýšlím, co studovat dál.. pravděpodobně dálkově, protože denně už se mi nechce... ale uvidím ještě :) Ale přeju ti, aby tě další jízdenka už přiblížila směrem k vysněným cílům. Ač možná sama ještě úplně jistě nevíš, který vlak tam jede.. Věř mi, já si tím jistá taky ještě nejsem :/ :)

3 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 6. července 2018 v 21:06 | Reagovat

No tak mne toto minulo mám od 18 narozenin invalidní důchod

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama