Kruh (1.díl) - Sara B. Elfgren, Mats Strandberg

8. června 2018 v 19:38 | Lucka Šišková |  Beletrie
Tak tohle byla chyba. Myslela jsem si, že četba bude stát za to, ale bohužel ne. Podle čeho jsem uszuzovala? Protože jsem viděla i další díly než jenom první. No, každý špláne vedle. Kruh (Cirkeln, 2012) je prvním dílem z trilogie od autorské dvojice Sara B. Elfgrenová a Mats Strandberga.

"Pokud zlo zvítězí, plameny pozřou svět," řekne Ida. "Nemáte čas pochybovat. Zlo je blíž, než tušíte. Hledá vás. Musíte cvičit své schopnosti, společně být silnější. Potřebujete se navzájem."
- Ida -

Děj se odehrává na střední škole, gymnáziu, v Engelsfors. Typická střední až na výstřednosti, čímž začíná hned první kapitola. Skupinka, co nemá na první pohled nic společného: Linnéa Wallin - nemá žádnou rodinu, co by se o ní staral, na školu kašle, hlavně že proleze. Minoo FalkKarini - dcera doktorky a místního šéfredaktora, pilná jako včelka a "šprtka". Vanessa Dahlová - nevlastní otec je ožralý policajt, s matkou si moc nerozumí. Anna-Karin Nieminenová - dívka ze statku, jejíž matka žije jen pro televizi, útěchou je pro ni dědeček. Ida - mrcha na škole, co má sebevědomí na houpačce. Rebecka. Elias.

Před třemi dny viděl, jak se mu v zrcadle mění tvář. Jak se protahuje a mění k nepoznání. A uvědomil si, že je skutečně duševně chorý. Tak, že slyší hlasy a má halucinace. K smrti ho to vyděsilo.
- Elias -

Proč jsem zmínila jen poslední dvě jména? Protože ti zemřou, aniž se dozvědí, proč a co se to s nimi děje. Proč se mění? Má to nějaký účel? Tyhle budou zodpovězeny až na úplném konci knihy. A to ještě, tak nějak nuceně. Jestli měla kniha působit tajemně, připdalo mi to otravné.


Vanessa zůstane chvíli stát ve sluneční svitu. Vidí přece své vlastní ruce tak jasně před sebou. Opálené nohy. Něco ale chybí. Něco je jinak.
Téměř se rozpláče, když přijde na to, co.
Nezanechává na trávníku žádný stín.
- Vanessa -

Kromě zvláštní ředitelky Adriany Lopezové, se v školních chodbách potlouká i divný školník Nicolause.

Minoo se pokusí couvnout, ale vzduch jí klade odpor, jako by se brodila hlubokou vodou. Červ visí z rány a kroutí se kolem své osy, dokud nevypadne na zem vedle jejích nohou. Kůže v Rebečině tváři začne na několika místech praskat. Uvnitř se hýbě zářivě žlutobílá změť, klterá se plazí a hemží v mrtvém mase.
Rebeka položí ruce Minoo na nahá ramena.
"Vidíš, cos udělala?"
- Minoo má sny -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama