Čokoládový průšvih - Petra Hülsmannová

8. června 2018 v 19:52 | Lucka Šišková |  Beletrie
Na tuhle knížku jsem se těšila. Stačilo rychlé přečtení anotace a pak... Jo. Čokoládový průšvih (Glück ist, wenn mann trotzdem liebt, 2016) od německé autorky Petry Hülsmannové (*1976). Vystudovala germanistiku a žije v Hamburku.

Začetla jsem se a rozesmála se. Úvodní věty, co mezi sebou prohodili Isabelle Wagnerová a Jens Thiel! Ten rozhovor kuchaře a ne-kuchaře seděl naprosto přesně. Není se čemu divit, že na ní zíral poté, co mu řekla, ať jí udělá polévku z bujónu!

"Takže ty jsi ty polívková fanynka?"
...
"Hm, a co takhle tedy talíř vody?"

"Dobrý nápad. Hoď mi do ní hovězí bujon v kostce a hrst nudlí a máme po problému."

Jens se tvářil jako kdybych mu řekla, že opravdoví gurmáni si pochutnávají pouze a jedině na instantních polévkách.
- Isabelle a Jens -

Isabelle pracuje v květinářství své nejlepší kamarádky Brigitty. Jenomže v práci už to není tak růžové, jako bylo na začátku. Finanční problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Isa se snažila pomoci a přijít s řešením, ale Brigitta to dávno vzdala. Už toho měla dost. Obchodu věnovala většinu života a manželství se pomalu hroutilo. Brigitta souhlasila s konzultací. Přišel k nim mladý právník Alexandr Lang. Isa jako správná romantička hned věděla, že tohle je ON. Cítila to.

Jens Thiel rozjížděl vlastní restauraci, kde se vracel k starým dobrým pochoutkám a neopomněl nabízet i lákavé novinky, které byly hlavně zdravé. Starosti mu kromě otevření nového podniku dělala i jeho mladší sestra Merle. Ona byla příčinou problémů a taky začátku přátelství mezi Jensem a Isou.

Jenomže tam byly i neuvěřitelné momenty. To, jak se za Alexandrem Langem rozběhla bosá, jenom aby si s ním promluvila. Tak tady jsem tomu odmítala uvěřit. Kdo by něco takovýho udělal?!

Každopádně tam byly pravopisné chyby! A překlepy. Bylo jich tam dost na stažení, ale naneštěstí ten příběh nedokázaly odrovnat. Byl zajímavý, vtipný a nikdy jste nevěděli, co máte čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama