Vražda v Orient Expressu - Aghata Christie

12. března 2018 v 15:28 | Lucka Šišková |  Beletrie
Nakonec je to tady. Dostala jsem se ke knižní předloze Hercula Poirota. Vražda v Orient Expressu (Murder on the Orient Express, 1934) od Aghaty Christie. Trvalo dlouho než, jsem našla knížku, co by mě zaujala. Možná tomu trochu přispěl i film - neviděla jsem ho -, že se mi dostala do povědomí.

Jestli jsem si představoval seriálovou postavu? Herec mi s literární postavou ladil, ale pořád nemůžu dostat z hlavy úvodní popis Poirota, konkrétně jeho hlavy.

"Mužíček sundal klobouk. Ten má ale lebku jako vajíčko!"

Příběh začal na nástupišti, kdy Hercule Poirot odjížděl do Cařihradu. Byl by tam i dojel a minul by vraždu Ratchetta, kdyby nedostal naléhavý vzkaz. Musí se neprodleně vrátit do Londýna. Naštěstí se mu na poslední chvíli podařilo sehnat kupé, a to díky jeho příteli, řediteli železniční společnosti, panu Boucovi.

"... Pane Poirote, měl bych pro vás kšeft."
Poirotovo obočí se trochu nadzvedlo.
"Moje clientele, monsieur, není v současné době příliš početná. Jen zřídkakdy se ujmu nějakého případu."

Vlak k ránu zůstal stát, neboť zapadl do závějí. Poirot byl probuzen a měl za úkol vyřešit, kdo vraždu spáchal. Takže společně s Boucem a řeckým lékařem Constantinem začali vyslýchat pasažéry. Zavražděným byl Ratchett, jehož skutečné jméno bylo Casetti - vůdce gangu, který unášel děti.

Na konci knihy jsem se rozčilovala, protože Poirot měl vrahy chytat. Pak mi zasvítila žárovička. Chytat, ne zatýkat a předávat spravedlnosti. Stalo se to, co by běžně lidé chtěli, ale zákon by tomu odporoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama