Noční lov (Erika Fosterová #2) - Robert Bryndza

17. března 2018 v 13:49 | Lucka Šišková |  Beletrie
Těšila jsem se jako malá, chtěla jsem se do knížky, co nejrychleji pustit. Noční lov (The Night Stalker, 2016) jako druhý díl ze série (první díl: Dívka v ledu), co na sebe navazují, ale lze je číst i samostatně. Autorem je Robert Bryndza.

Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je původem Slovenka, ale provdala se a pracuje v Londýně. Přestěhovala se do malého bytečku, spartánsky zařízeného. Budou to skoro dva roky od smrti jejího manžela Marka. Mluvila o tom i s šéfem Marshem.

Erika se k němu otočila. Oči měla doširoka otevřené a nemrkala. "Jediná věc, která bymi mohla zabránit v tom, abych ho dostala, je smrt. Jeho, nebo moje."

Práci věnuje svou veškerou pozornost. Jejím blízkým přítelem se stal forenzní patolog Isaac Strong, i když si to na začátku Erika neuvědomuje.

Vražda praktického lékaře Gregory Munroa. Zdrogovaný, svázaný a nahý nalezený na posteli, s pytlem převázaným okolo hlavy. Eričin šéf, Paul Marsh se domníval, že se jednalo o vraždu mezi homosexuály, ale Erika to odmítala přijmout. Něco na případu nesedělo.

Ani poučení, že Eričino chování by ohrozilo její možný postup, ji nezábránilo pokračovat "ve svém stylu".

Těsně předtím než Eričin tým musel případ předat, objevila se další vražda, která odpovídala té předchozí. Moderátor talk show Jack Hart, bývalý žurnalista. Nahý, zdrogovaný, svázaný a udušení pytlem. Erika si umínila, že toho vraha dostane.

"Opravdu si myslíte, že ho zabila ženská?"

Simone Mathewsová pracuje jako sestra, ale její pravý život začíná v noci. Trpí insomnií. Sedí u počítače a jako Noční pták si píše s Vévodou. Simone má určitý seznam, který musí vyřídit. Potřebuje si odškrtat jména.

Utrpěla vážné popáleniny na prsou a břiše. Spáleniny se jí zanítily a nelidsky bolely, takže Stan neměl jinou možnost než ji odvézt k lékaři. Vnímala to jako možnost říct někomu o svém týrání, kterému je vystavená.

Erika nemůže s případem pohnout, sledují hodně vodítek a zatím nemají výsledky, jaké by chtěli nadřízení.

Třetí obětí byl spisovatel Stephen Linley, přítel Isaaca Stronga. Jejich vztah byl nestálý a po rozchodu se k sobě zase vrátili. Podezření padne právě na forenzního patologa. Erika je nucena případ předat. Ví, že musí zjistit pravdu a nenechá Isaaca sedět ve vězení.

Využila svoji "dovolenou", aby pátrala. A málem skončila jako další oběť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama