Nightingale Way - Samantha Young

17. března 2018 v 13:02 | Lucka Šišková |  Beletrie
Poslední díl ze série Dublin Street Nightingale Way (Moonlight on Nightingale Way, 2015) od mojí oblíbené autorky Samanthy Youngové. Je jasné, že jsem si ho nemohla nechat ujít. Navazuje totiž na předchozí díl Scotland Street, s Shannon a Colem.

Logan James MacLeod vyšel z vězení, kde strávil dva roky. Jeho sestrou je právě Shannon (Scotland Street) a díky známosti s Colem a jeho početnou rodinou, získal Logan práci managera v Bradenově (Dublin Street) klubu Fire. Všechno by bylo pro něj v pořádku, kdyby nepotkal svou sousedku.

"Nemusíte se chovat tak nepřátelsky. Měla byste zauvažovat o tom, že se přestanete chovat jako upjatá stará panna."

Grace Farquharová pracuje jako redaktorka na volné noze. V současné době rediguje romány pro spisovatele, co je vydávají sami. Její pracovní rutinu naruší nový soused. Vlastně to jsou zvuky, které vyluzují sousedovy společnice. Hádka s Loganem na sebe nenechala dlouho čekat.

"Velmi bych ocenila, kdyby si vaše přítelkyně přestala sušit své nejmenované svršky na veřejném schodišti." Znechuceně jsem ukázala prstem na tanga.

Sledovat ty dva, jak neví, co si s tím druhým počít... K nezaplacení. Pak tam spadla atomovka. Grace a Logan se hádali, když se tam objevila patnáctiletá Maia, Loganova dcera. Netřeba dodat, že o ní nevěděl a byl z toho v šoku.

Pomalu, s ponurýma očima přikývl. "Stalo se to skoro před šestnácti lety. Tehdy nám bylo teprve sedmnáct." Prudce vstal. "Kurva. Kurva, kurva, kurva!"

Právě díky Maie si ti dva našli cestu k sobě, ale předtím...

Vybuchla jsem smíchy. "Ano, na rande. Občas na nějaké jdu. Musím se sice hodně přetvařovat, ale nějak to zvládnu."

"S kým?" vyštěkl Logan přes kuchyňský pult.

Grace musela od vlastní rodiny utéct, protože matka a bratr ji terorizovali, její otec s ní manipuloval. Logan se svou rodinou nemluvil kvůli jejich chování k Shannon. Logan zmlátil Shannonina násilnického přítele, když zjistil, že se ji pokusil znásilnit. Šel za to do vězení a rodina to dávala za vině Shannon.

Začátky vztahu byly hlavně o důvěře a získání jistoty. Jistoty, že se můžou jeden na druhého spolehnout. A to nebylo jednoduché. Poslední zkouškou bylo, když se na scéně objevil Shannonin bývalý a Gracein otec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama