Horká krev (New Orleans #1) - Lisa Jackson

17. března 2018 v 14:24 | Lucka Šišková |  Beletrie
Vyhlédla jsem si něco nového a pokusila se dát další šanci knize od Lisy Jackson, a to prvnímu dílu ze série New Orleans, Horká krev (Hot Blooded, 2001).

Hlavní postavou je psycholožka Samantha Leedsová, která pracuje v rádiu a uvádí svůj noční pořad Půlnoční zpovědi. Vždy vybere nějaké téma, lidé jí volají a ona si s nima povídá, pomáhá jim.

Právě se vrátila z dovolené, když jí někdo začal posílat výhružné dopisy, volal jí a dokonce se mu podařilo dovolat do přímého vysílání. Představil se jako John.
Samantha se to pokoušela zvládat sama a zatím do toho policii nechtěla tahat. Její šéf byl nadšením bez sebe, protože to zvyšovalo rating. Nic lepšího si nemohl přát.

Jenomže to nebylo jediné, co se v New Orleansu odehrávalo. Někdo vraždil prostitutky. Nutil je vzít si rudou paruku, položil na stůl sto dolarovku se začerněnýma očima a zabíjel je růžencem přehozeným kolem jejich krku. Vyšetřovali to Rick Bentz a Reuben Montoya. Jak se ukázalo, New Orleans ukrývá nového sériového vraha. K tomu se jim dostane do ruky případ Samanthy, kdy vyšlo najevo, že po ní jde stalker.

Dobrý Bože... On mě chce zabít! Srdce jí sevřela hrůza. Zadívala se mu do očí zakrytých slunečními brýlemi a ihned to poznala.

Do sousedního domu se nastěhoval Tyler Wheeler, který píše knihu a je bývalým policistou. Seznámí se se Samanthou, ale jeho úmysly jsou zištné. Samantha před lety pracovala v rádiu, kdy se jí svěřovala jedna mladá dívka. Ta nakonec spáchala sebevraždu a Samantha práci v rádiu opustila. Stáhla se. Přestěhovala se. Tyler měl důvod, proč chtěl mluvit právě s doktorkou.

Nápad napsat knihu nosil v hlavě už dlouho. Hodně dlouho... Vlastně už od doby, kdy sloužil jako polda v Houstonu.
Bude se asi muset s hodnou doktorkou Sam setkat osobně.

Bylo to napínavé a dobře napsané, ale stejně jsem našla pár detailů, co mě na doktorce štvaly. Nebyla dokonalá a to ani nečekám, ale stejně jsem se nemohla smířit s tím, že psycholožka by se chovala právě takhle. Jsou to drobnosti, co mi nesedí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama