Hlasy - Ursula Poznanski

17. března 2018 v 13:28 | Lucka Šišková |  Beletrie
Pustila jsem se do druhého dílu od Ursuly Poznanski v sérii s Beatrice, a sice Hlasy (Stimmen, 2015). Nemohla jsem se dočkat, protože po Slepých ptácích jsem potřebovala vědět, co bude dál. Nezklamala jsem se.

Beatrice Kasparyová se dostala do křížku se svým exmanželem. Už zase. A tentokrát to bylo kvůli pozdnímu vyzvednutí dětí ze školy. Už zase. Achim jí řekl, že to takhle nenechá a Beatrice pak obdržela dopis od právníka. Achim žádá, aby děti byly svěřeny výhradně do jeho péče.

Stala se vražda a Beatrice se musela dostavit na psychiatrické oddělení, kde byl na stole zavražděný doktor Schlager. Mladý a slibný doktor, který měl na sobě naaranžované plastové nožíky, z krku mu trčel kus kovu. Drasche zajistil místo činu a sbíral důkazy, bohužel jich moc nebude, každou noc se tady na ošetřovně vybavení desinfikuje. Musí se tedy počkat na výsledky pitvy od Vogta.

"To je možné," odpověděl Florin. "Ale vězměme si třeba právě Waltera Trimmela, jemuž matčin hlas přikázal, aby slízal krev z podlahy. Kdoví, co všechno požadují jeho hlasy nebo hlasy jiných pacientů."

Zatím to vypadá tak, že Beatrice nemůže mít děti a zároveň práci jako policajtka. Nejde to dohromady. Jo, přesně takhle to působí při čtení.

Alespoň se může spolehnout na Florina Wennigera, kolegu z práce. Vyrazili si spolu na koncert jeho bratra, klavíristy. Bohužel museli divadlo opustit a jet znovu do nemocnice, kde byla nalezena další oběť. Mladá pacientka, která údajně vyskočila z okna. Pak skončí další pacient na intenzivní péči.

Beatrice si všimne, že jedna pacientka je zvláštní. Prý to nesouvisí s tím, kdo ve skutečnosti pacientkou je.

Pak následuje další vražda, a sice ošetřovatele. A jedna pacientka zmizí. Nikdo ji nemůže najít.

Na konci knihy jsem byla pořádně rozhořčená a naštvaná. Ne kvůli knize, ale kvůli příběhu, který se odehrával v léčebně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama