Dívka v ledu (Erika Fosterová #1) - Robert Bryndza

12. března 2018 v 15:11 | Lola Kiss |  Beletrie
Tahle kniha Dívka v ledu (The Girl in the Ice, 2016) od Roberta Bryndzy, se mi dostala do ruky jako vánoční dárek. Znala jsem ten titul už předtím, ale nekoupila jsem si ho.

Robert Bryndza je britský autor, který žije se svým manželem na Slovensku. Jeho vztah se mírně projevil v knize, kde se ozvalo pár vět ve slověnštině a narážek. Jeho stránka: www.robertbryndza.com.

Hlavní postavou je Erika Fosterová, detektiv šéfinspektor, která se vrací z ústraní zpátky do služby. Dvacetpět let pracuje jako policistka v Manchasteru a během poslední operace přišla o manžela Marka. Nedokázala se s tím úplně vyrovnat, takže měla placené volno. Povolali ji do Londýna, když se v zamrzlém jezeře našlo tělo mladé dívky.

Součástí knihy jsou pasáže, kdy se děj ukáže z pohledu vraha nebo lidí, co se mají stát jeho další obětí. Rozhodně to upoutá pozornost.

"A v tu chvíli jsem ji praštil do tváře. Nevypadala překvapeně, jen zklamaně. Když jsem udeřil znovu, s větší silou, zdálo se, že se odevzdává svému osudu. Další zklamání do sbírky... Vytrhl jsem jí chomáče vlasů... Zlomil jí nos... Překvapeně vypadala jen v okamžiku, když jí moje ruce svíraly krk déle než minutu. V ten okamžik pochopila, že umře."

Její kolegové, detektivové Mossová, Peterson a Isaac Strong jí už na začátku řekli, že tohle bude případ, kdy musí jednat s aristokraty. Erika si měla vzít rukavičky, ale bohužel to není její styl. Při informování o smrti rodiny Erika vybouchla a Peterson ji musel "jemně" vykázat z domu. A pak si Erika vyslechla přednášku od Marshe, svého šéfa.

Díky Erice jsem pochopila výraz "tvrdá žena". Dokonale to vystihuje. Na druhou stranu se Erika do případu ponořila až moc.

"Fosterová, jednu věc jste nikdy neovládala, a to je politika síly. Kdybyste to uměla, možná bychom teď vedli tenhle rozhovor v opačných pozicích."

"Jo. No, já se řídím určitými principy."

Sice jsem se na konci ušklíbla tomu klišé, ale i tak... paráda.

Jak se postupem času ukázalo, nebyla to jediná mladá dívka. Erika zapátrala v minulosti a zjistila, že další dívky byly zavražděné stejným způsobem. Nikdo jim nevěnoval pozornost, protože se jednalo o cizinky, které byly nucené k prostituci.

Dívka v ledu se mi dostala pod kůži a byla to jedna z těch knih, kdy nečekáte tenhle výsledek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama