Slepí ptáci - Ursula Poznanski

23. ledna 2018 v 12:04 | Lola Kiss |  Beletrie
Jako obvykle jsem přeskočila první díl, v tomto případě s názvem Pět. Nijak to ovšem nevadilo, ale zjistila jsem, že si ho stejně potřebuju přečíst. Potřebovala jsem vědět, jak to tedy bylo mezi Beatrice a Florinem před přečtením druhého dílu Slepí ptáci (Blinde Vögel, 2013) od autorky Ursuly Poznanski, nar. 1968 ve Vídni, webová stránka www.ursula-poznanski.at.

Hlavní dvojici tvoří vyšetřovatelé Beatrice Kaspary a Florin Wenniger, pracují v Salcburku, kde se odehrává i děj.

Status: zavražděni
hlásil titulek na zadní straně knihy, který určoval celý její směr. Hlavní linka se opírala o poetickou skupinu. Beatrice se na skupinu zaměřila, když se zjistilo, že první dva zavraždění k ní patřili. Pak následovaly další mrtvoly, které spolu zdánlivě nesouvisely.

Beatrice se rozvedla, protože její manžel neschvaloval, že práce je na prvním místě. Zazvoní telefon a Beatrice musí všeho nechat a rychle odjet na místo činu.
Neodpověděla hned, nejdřív se podívala na Achima, který taky odložil příbor. Mnul si bradu, jeho čelo rozdělila hněvivá vráska. Telefonátů podobného druhu bylo dřív hodně, a on na ně nikdy nereagoval vstřícně.
O své dvě děti se stará, ale není to ideální - dělá pro ně všechno co může. Pro jejího manžela to nebylo dost.

Florin má přítelkyni Anneke v Amsterdamu, ale jak se ukázalo, jejich vztah se chýlil ke konci. A důvod?
Sama nechápala, proč je jí vždycky tak trapně, když Florin slyší, že po dlouhých měsících pořád ještě nezměnila zvonění, které jí naprogramoval on.

Jak hlásal titulek, to hlavní, co tvořilo jádro k celému případu, byly ukázky z chatovacích oken ve skupině. Beatrice se tam po svolení svého šéfa Hofmanna přihlásila pod tajnou identitou. Nebylo důležité, co zjistili při ohledání těla, kde autorka využila své znalosti, když pracovala jako redaktorka s odbornými lékařskými články. Všechno, na čem vystavěli případ, se našlo v té skupině.

V Jugoslávii byly zničeny vesnice a hlavním rysem bylo upalování všech přeživších. Hlavní vůdce té skupiny Frank Heckler předstíral vlastní smrt a s pomocí pár kumpánů získal novou identitu. Uběhlo několik let, a objevili se lidé, co přežili vypálení vesnice Gornja Trapinska. Strach stále přetrvával a policie neposlouchala - Frank Heckler byl pro ně mrtvý.

"...Potkala jste ji někdy? Má jenom tři prsty na pravé ruce, dva zbylé jí jeden z Hecklerových lidí pomalu uřezával nožem. Kromě toho měli v úmyslu vypíchnout jí oko, ale to jim vymluvila. Nechtějte vědět, jak."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama