Hadrový panák - Daniel Cole

23. ledna 2018 v 13:02 | Lola Kiss |  Beletrie
Jeden z vánočních dárků byla právě tahle kniha od Daniela Colea, pracoval v RSCPA Královská společnost na ochranu zvířat před kutostí, pracoval také jako záchranář. Jeho první díl Hadrový panák (Ragdoll, 2017) je prvním díle o detektivech z New Scotland Yardu.

Detektiv William Oliver Layton-Fawkes, kterého přezdívají "Wolf" při soudním procesu málem zabil obžalovaného, protože věděl, i když to důkazy neprokázaly dostatečně, že je to sériový vrah. Následně musel podstoupit roční léčbu na psychiatrii. Ta léčbě si vyžádala víc, než se kdokoli móhl domnívat.

Nikdo z nich netušil, jaký netvor kráčí jejich středem.
Vlk v rouše beránčím.


Emily Baxter pracuje na případu nově nalezené mrtvoly, kterou dohromady někdo sešil. Celkem ze šesti těl, obětí. Ona se zasadila o to, aby se Wolf zapojil do případu. Její šéf Simmons s tím souhlasil a Wolf přizvali do uzavřeného týmu, který měl vypátrat, kdo byly oběti a vraha.
Zul jí boty a stáhl vlasy dozadu, jako už tolikrát, třebaže ne v poslední době. Potom odešel do kuchyně pro lavor, vypnul rádio a nakrmil Echo. V dřezu byly dvě prázdné lahve od vína, a on si vyčítal, že se v baru nezeptal, kolik jí toho ještě nalili.

Je to precizně napsané, nemusela jsem se odvracet od nechutných podrobností, protože nic takového se nestalo. Naštěstí se autor vyhnul detalnímu popisu.

Situace v případu "hadrového panáka" se vyhrotila, když se na sceně objevila Wolfova bývalá manželka Andrea. Pracuje jako reportérka a do rukou se jí dostal seznam jmen lidí s daty, kdy mají zemřít. Poslední jméno na seznamu bylo i Wolfovo jméno.

"Hashtag ,nejsemna seznamu´jde nahoru," ohlásil nesympatický mladík, kterého Andrea nikdy neviděla bez mobilu v ruce, "a naši aplikaci Hodiny smrti už stáhlo přes padesát tisíc uživatelů."

Kniha je napsaná z pohledu více postav, a jak se mění děj a posouvá směrem k vrahovi, blíží sei čas na to, aby se projevil i pohled vraha. Od poloviny knihy jsem tušila, jakým směrem se bude celý příběh ubírat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama