Dragonsworn (Dark Hunters #27) - Sherrilyn Kenyon

21. ledna 2018 v 19:33 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Je to už přes šest let, kdy jsem se dostala k téhle sérii o Temných lovcích Dark Hunters. Musím uznat, že první díl Milenec snů, který jsem přečetla, mi vyrazil dech hned první větou. Nedokázala jsem na knihu zapomenout. Teď o několik (desítek) knih později se můj zájem zaměřil na Dragonsworn, 2017 od Sherrilyn Kenyon. Hlavně jsem se těšila na nejvíc nepravděpodobný pár ze všech. Dát tyhle dva dohromady...

Výbušný, sarkastický Falcyn - bůh Veles, který byl prokletý už před narozením tím, že se narodil jako drak - si nenechá nic líbit a klidně vás varuje, že jestli řeknete ještě jednu blbost nebo mu půjdete na nervy, sežere vás.
Pomalý, zlomyslný úsměv se objevil Falcynovi na tváři. "Oh, najdu ji. Jakmile sním tvůj mozek a absorbuju ty informace."
Řekne to jednou a pak... krvavá kaše. Rozhodně mu to nebude líto. Navíc si klidně olízne krvavé prsty.

Medea Theoxena je výbušná, sarkastická, nikoho si nepustí k tělu a hlavně nikomu nevěří.
"Ó, chápu. Seš psík. No, Fido, jsem si jistá, že tady v baru je pár milých lidiček, kteří by si tě rádi vzali domů a ochočili. Já ale nejsem jedna z nich. Takže běž, chlapče." Zamlaskala na něj, jako to udělal člověk na svého domácího mazlíčka nebo jako na něco, čeho se pokouše zbavit. "Běž! Huš!"
Jako člověk byla svědkem vyvraždění své rodiny - zabili jí manžela i malého syna před očima. Její matka Zephyra a otec Stryker vládnou Daimonům - rasa Apollitů, kterou svořil Apollo a následně proklel, aby umřeli v dvaceti sedmi letech. Pak ale objevili způsob, jak přežít - pojídat lidské duše. Medea se tomu vyhla díky své matce, která našla ještě další možnost.

Falcyn není jako ostatní kožoměnci. Stejně tak Medea není klasický Daimon. Stejně tak je i pozadí děje trochu moc... Je to mytologie z Anglie - Morgana la Fey, Artuš a Nimue, Camelot... A také se tu objeví postavy jako posel smrti - krásná Brogan, nebo Morganin nejnovější otrok - majetek - Broganin bratr Brandor.

Jak se ukázalo, Morgeninou matkou byla Igraine, a Falcyn měl s Igraine syna Maddora. Kvůli Maxovi (díl Dragonbane) byl Falcynův syn prodán Morganě jako hračka, co může mučit. Falcyn měl zato, že Maddor zemřel, pak se shledali a byla to právě Simi - Charonte démon -, kdo jim pomohl udělat první krok.
Simi si odfrkla, objevila se za ním a pak ho silně strčila oběma rukama dopředu.
Maddor ztratil rovnováhu a přistál ve Falcynově náruči. Instinktivně svého syna objal, a držel proti sobě.
"Tak, je to!" Simi se zakřenila. "Občas všichni potřebujeme trochu postrčení."

Nakonec se jim podařilo osvobodit uvězněné draky pod Camelotem, mezi nimiž byla i Falcynova sestra. A ta hezky vyložila karty, když na plnou pusu do éteru oznámila, že Maddor je Falcynův syn a Blaise, který bral Falcyna jako bratra, je ve skutečnosti jeho vnukem, a synem Maddora.

Charonte démoni byly stvořeni Lemuriany - nikdo o nich moc neví -, aby zničili atlantský panteon. Jenomže Charonte démoni slouží Apollymi - atlantská bohyně destrukce, a tady je Falcynova definice:
"Páni." Falcyn se nervózně zasmál. "Charonte jsou děsivá monstra. V podstatě to jsou létající piraně, vlastně piraně nejsou ani zdaleka tak...hladoví."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama