Dobří holubi

24. ledna 2018 v 22:32 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Jaro je tady a jako každý rok od založení DH, a především od roku 2006 se začaly konat jarní trhy v domově pro seniory/se zvláštním režimem. Stánky s ručními výrobky, od pletařských prací, po keramiku až k čerstvým květinám od místní floristky. Kromě toho vystupuje živá kapela a Domov nabízí i prohlídky s přednáškou o zařízení.

Na trhy mě pozvaly, nyní už bývalé, kolegyně z DH. Řekla jsem jim, že se zastavím a přinesla jsem s sebou také dárky. Jedním z nich byly 2 PET lahve a pak troje různě stejné velikonoční květináčky. A co nejvíce slavilo úspěch? Dekorační velikonoční košíčky to nebyly...

Se zájmem jsem se šla podívat na ohradu s králíky. Kolik jich tam tentokráte najdu? Při mém odchodu za jinou prací tam ve výběhu byli dva starší a tři nová mláďata. Míjela mě aktivizační pracovnice, s kterou se dobře znám. Jelikož jsem byla vtažena do rozhovoru s jiným vedoucím, stačila mi pouze říct: "Dobří holubi se vracejí."

A nebyla jediná, kdo použil tohle slovní spojení. Přemítala jsem, co to má znamenat? Je to snad nějaká šifra nebo snad sdělení, že se stejně vrátím zpátky? Nebo to byly jenom pokusy o žerty, které se nevyvedly?

Nejnovější vedoucí nezapomněl zdůraznit: "Je vidět, že jste spokojená. Svítí Vám oči."

Asi na tom něco bude a rozhodně jsem si ujasnila jednoduché pravidlo. Do bývalého zaměstnání byste se neměli vracet na návštěvu, abyste se viděli s kolegy. To se raději sejít někde na neutrálním území, protože jinak by to mohlo dopadnout...nedobře. Ten pocit byl odporný a nejraději bych v tu chvíli vzala škrabku a dostala ho ze sebe.

Litovat rozhodnutí, které bylo špatné je přirozené, hlavně že se člověk poučí nebo si něco z toho odnese. Tady jsem se naučila jednu věc, přestože se dobří holubi vracejí zpátky, nemusí to být nutně k jejich prospěchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama