Born of Vengeance (Nemesis League #10) - Sherrilyn Kenyon

22. ledna 2018 v 23:03 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Na oficiálních stránkách: http://www.sherrilynkenyon.com jsem se podívala na poslední vydané knihy a kousek si přečetla ze série Temných lovců a Ligy. Born of Vengeance, 2017 byla jednou z nich. Pobavila jsem se, a hlavně se chtěla dozvědět víc. Co naplat, když máte oblíbeného autora. :-) Objednávala jsem na netu nejlevnejsiknihy.cz, protože v angličtině bych ji tady v ČR nesehnala. Bohužel...

Na začátku, kdy se děj rozbíhal v minulosti, jsem si uvědomila, že když víte, co postavy čeká, je to bolestné. V díle Born of Fury jsem poprvé potkala Bastienovu postavu. Bývalý Kirovarský princ, Ravin, křivě odsouzený za vyvraždění vlastní rodiny a prahnoucí po pomstě. Takže sledovat Bastienovu postavu, jak se postupně dostane až na dno. Je to jako pomalu sledovat bouračku, u které víte, že jí nemůžete zabránit.

Jakmile si postavy zamilujete, je to váš konec.

Bastien Aros Cabarro je nejmladším princem na Kirovaru, a proto ho všichni berou jako playboye. A tak ho brala i major Ember Wyldestarrin, znala ty řeči, co se kolem něj vedou. Navíc ji to štvalo o to víc, protože jí byl přidělený jako parťák. Gyron Force byla elitní leteckou jednotkou kromě jiných, která bránila zemi a Bastien s Ember patřili k nejlepším.

Jak se ukázalo hned první den, Ember se v Bastienovi spletla. Základna se ocitla pod útokem a několik budov se zřítilo, Embeřina sestra uvízla v sutinách a těsně předtím, než ji jeden kapitán vytáhl, se celá budova propadla.
"Cabarro! Zvedni svou zatracenou linku! Tvoje matka začíná zuřit a štěká rozkazy, protože nemůže navázat kontakt! Chce se ujistit, že jsme tě nezabili. Zatím!"

Ember se rozhlédla a hledala prince.

K jejímu šoku, kapitán stojící před ní si poklepal na ucho a upravil si přijímač...

Celá Bastienova rodina byla během jedné noci vyvražděna v královském paláci. Ke zrádcům patřila i Embeřina mladší sestra, toho času vdaná za Bastiena. Z vražd byl obviněn Bastien a odsouzen k životu Ravina, životu cvičného terče pro zabijáky Ligy. Život Ravina se měřil na týdny.

Ember byla se svou rodinou vyhnána a v průběhu let přišla o většinu z nich, kromě pár sester. Nevdala se a ani neměla vážný vztah. Jedinou radost jí dělal syn Florian a vzpomínky na Bastiena a jejich společný život předtím, než si začal a vzal její mladší sestru.

Bastien přežil hlavně díky životu na nehostinné planetě, kde sledovací zařízení v jeho páteři nefungovalo. Nezbláznil se, ale občas ho napadlo, že ano. Společnost mu dělaly jenom vzpomínky na Ember a jejich společné chvíle. Pořád nemohl pochopit, proč se s ním rozešla.

Uplynulo přes deset let než se ti dva znovu potkali...
Zastavila přímo před ním, ruce v bok. "Nic mi neřekneš?"

Jo, ale nevěděl, kde začít, takže řekl tu první debilní větu, co prošla jeho vygumovanou myslí. "Myslel jsem, že jsi mrtvá?"

Bastien získal nové přátele a společně s Ember a jejími sestrami se vrátil na Kirovar. Kromě strýce Barnabáše užívajícího si moc, našel i bratra Quinna a jeho manželku, zavřené ve vězení. Bohužel se ukázalo, že jeho bratr Quinn byl zlomený a nehodlal bojovat a pomstít rodinu. Bastien se tak stal následníkem trůnu.

Zabít strýce a postarat se o pravdu před soudem bylo lehčí než se dalo očekávat. Ale, trable na sebe nenechaly dlouho čekat. Stejně jako jiní členové a přátele Sentelly se mu podařilo rozzuřit Kyra, velitele Ligy. Sice ho zajal, ale Kyr uprchl...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama