Dopis

31. prosince 2017 v 14:26 | Lola Kiss |  Tvář démona
Toužil po tom, aby ji mohl mít. Aby byla jenom jeho. Musela být jenom jeho. Chtěl ji jenom pro sebe.

Bude moje.

Moje.

Bylo snadné sledovat dění okolo ní, kam chodí, s kým mluví, co nakupuje, co dělá pravidelně. Bylo to jednoduché a prosté. Všechno bylo v pořádku, protože byla pořád sama. S nikým nechodila domů a ani nešla k někomu domů.

Moje.

Proč jenom musela změnit rutinu? Proč mu to musela udělat? On jí nic neprovedl, vždycky na ní dohlížel. Byl jejím ochráncem. Nezklamal ji. Ochraňoval ji. Toho posledního museli odvézt rychlou. Varoval ho, aby ji nechal na pokoji. Jenomže on neposlouchal.

Ona. Je. Moje.

Viděl, že se shýbla a něco zvedla ze země. Jenomže odsud neviděl, co to bylo. Musí vidět, co vzala do ruky. Měla takové krásné ruce. I oči. Tmavé hnědé oči.

Pohnul se vpřed a sledoval, jak si čte lístek. Byl to lístek, co našla! Ulevilo se mu a rozbušilo se mu srdce. A pak...

NE!

Ona je smutná, tak smutná. Tak krásná a smutná. Srdce se mu zastavilo. Není smutná, je vyděšená. Proč? Co je na tom lístku? Kdo ji vyděsil? Ať mu to řekne, nebo naznačí a on se o to postará. Jako vždycky se o to postará.

----------------------------------------------------------------------
Jsi krásná, ale bojím se tě oslovit.

Vypadáš jako anděl, jako hvězda, která spadla na zem. Ne, nespadla jsi. Hvězdy tak zářivé jako ty z nebe padat nemůžou.

Sleduju tě všude, protože nechci být bez tebe. Chci, aby ses smála, a já byl šťastný. Chci vidět, jak si doma zapínáš televizi a po několikáté se díváš na ten samý seriál. Hraje tam ten modrooký herec, Travis Fimmel? Nevím, jestli je to on. Já se totiž dívám na tebe.

Vidíš? Znám tě. Vždycky tu budu pro tebe, Astrid.

Navždy tvůj věrný stín a ochránce
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale ne!

To ne. Tohle jsem neudělal. Nenapsal jsem to. Není smutná kvůli mě. Podíval se znovu na papír, kterých se válelo kolem její schránky snad na tisíc. Kdo by to mohl udělat? Já?

Byl jsem to já?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 31. prosince 2017 v 16:04 | Reagovat

Opravdová posedlost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama