Magie na vzestupu (Kate Daniels #6) - Ilona Andrews

21. listopadu 2017 v 17:16 | Lola Kiss |  Beletrie
Je jasné, že když si něco oblíbíte, tak se toho budete držet. A jak se tak stalo, víc než měsíc jsem nebyla v knihkupectví. Tedy do včerejška. Musela jsem si jít vyzvednout knížky. No a pár jsem si jich nasbírala cestou k pokladně a okolo pokladny a... Takže jsem se pustila do šestého dílu v pořadí Magie na vzestupu (Magic Rises, 2013) od autorské dvojice pod pseudonymem Ilona Andrews. Nemohla jsem ji odložit a pak jsem dočetla poslední stránku.

Potřebuju si sehnat další díl.

Co se tedy odehrávalo v tomhle? Kate pořád žije s Curranem, Pánem šelem a na první pohled se zdálo, že tentokrát to nebyla ona, kdo přitáhl potíže. Kniha zase o něco víc přibližuje pohled na kožoměnce, kdy se dvě pubertální dívky dostanou do stavu, kdy Lyk Vé - lykovirus - způsobuje mutaci, a pak se kožoměnec promění v lupa. Šílenstvím posedlé stvoření, které není ani zvíře ani člověk. Aby se tomu dokázalo zabránit nebo se zvýšila šance, že se z dětí nestanou lupové, existuje panacea. Curran dostal nabídku, aby hlídal Desandru, vlčici, co čeká dvojčata s dvěma různými otci. Na oplátku dostane panaceu.

Kate, Curran, doktor Doolittle (je to tak, kožoměnec a hlavně léčitel), Derek (Curranova pravá ruka a Katein věrný kamarád), Mahon (kodiak v pravé podobě a hlavně hrubá síla) a jeho dcera George, teta B se synem Rafaelem a Andreou (nejlepší kamarádka Kate a Rafaelova družka), Keira (záhadná sestra Jima, Curranova šéfa ochranky), Eduardo (buvolodlak). A pak se tam také objevil Saiman, který se Smečkou uzavřel smlouvu. Bezpečně je dopraví do Evropy, a pak nazpět.

A jak obvykle se situace vymkla kontrole a všechno se stočilo úplně jiným směrem. Kate musela řešit Currana a Hugha (vojevůdce jejího biologického otce), který nebyl zrovna přátelsky naladěn.

Hodnocení knihy: Propracované, nebyly vynechány detaily nebo zmínky o vztahu Kate s Curranem, mytologie se spíš zmiňovala jenom okrajově, vtipné a smutné. Tenhle díl bude jeden z těch nejlepších, co jsem zatím přečetla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama