Listopad 2017

Magie ničivá (Kate Daniels #7) - Ilona Andrews

21. listopadu 2017 v 17:20 | Lola Kiss |  Beletrie
Tak jsem se pustila do většího nakupování a sehnala si všechny díly, co prozatím vyšly. Bohužel mi chybí soubor menších novel, ale to napravím. Sedmý díl s Kate Danielsovou Magie ničivá (Magic Breaks, 2013) od Ilony Andrews byl samé překvapení.

Kate musela jít na setkání Smečky (kožoměnci) a Lidu (Pánů mrtvých - ovládali prázdné upíří mysli). Bohužel se setkání trochu zvrtlo, když se objevil Hugh D´Ambray. Schválně nachystal pro kožoměnce past. A důvod? Chtěl dostat Kate.

Hughovi poskoci pohodili na stůl mrtvolu jednoho z Pánů mrtvých, které podle všech známek zavraždil kožoměnec. Kate musela zabránit válce mezi Smečkou a Lidem, také najít Currana, který musel odjet na sever.

Navíc se potýkají se zrádcem ve vlastních řadách, protože Jennifer - vlčice v druhé formě - pomáhala Hughovi celou dobu.

A pak tady byla taková maličkost ohledně Katiina otce. A nárokování Atlanty - něco co by se nemělo stát, ale stalo. Kate se pak z toho dostala jen tak tak.

Hodnocení knihy: Začátek mě překvapil, protože bylo krátké vyprávění z pohledu Barabáše, kdy popsal všechny okolnosti z minulých knih. Odvážné, když nevíte, jestli se tohle bude čtenářům líbit. Ale můžu říct, že se to vyplatilo. Nemám co vytknout.

Magie na vzestupu (Kate Daniels #6) - Ilona Andrews

21. listopadu 2017 v 17:16 | Lola Kiss |  Beletrie
Je jasné, že když si něco oblíbíte, tak se toho budete držet. A jak se tak stalo, víc než měsíc jsem nebyla v knihkupectví. Tedy do včerejška. Musela jsem si jít vyzvednout knížky. No a pár jsem si jich nasbírala cestou k pokladně a okolo pokladny a... Takže jsem se pustila do šestého dílu v pořadí Magie na vzestupu (Magic Rises, 2013) od autorské dvojice pod pseudonymem Ilona Andrews. Nemohla jsem ji odložit a pak jsem dočetla poslední stránku.

Potřebuju si sehnat další díl.

Co se tedy odehrávalo v tomhle? Kate pořád žije s Curranem, Pánem šelem a na první pohled se zdálo, že tentokrát to nebyla ona, kdo přitáhl potíže. Kniha zase o něco víc přibližuje pohled na kožoměnce, kdy se dvě pubertální dívky dostanou do stavu, kdy Lyk Vé - lykovirus - způsobuje mutaci, a pak se kožoměnec promění v lupa. Šílenstvím posedlé stvoření, které není ani zvíře ani člověk. Aby se tomu dokázalo zabránit nebo se zvýšila šance, že se z dětí nestanou lupové, existuje panacea. Curran dostal nabídku, aby hlídal Desandru, vlčici, co čeká dvojčata s dvěma různými otci. Na oplátku dostane panaceu.

Kate, Curran, doktor Doolittle (je to tak, kožoměnec a hlavně léčitel), Derek (Curranova pravá ruka a Katein věrný kamarád), Mahon (kodiak v pravé podobě a hlavně hrubá síla) a jeho dcera George, teta B se synem Rafaelem a Andreou (nejlepší kamarádka Kate a Rafaelova družka), Keira (záhadná sestra Jima, Curranova šéfa ochranky), Eduardo (buvolodlak). A pak se tam také objevil Saiman, který se Smečkou uzavřel smlouvu. Bezpečně je dopraví do Evropy, a pak nazpět.

A jak obvykle se situace vymkla kontrole a všechno se stočilo úplně jiným směrem. Kate musela řešit Currana a Hugha (vojevůdce jejího biologického otce), který nebyl zrovna přátelsky naladěn.

Hodnocení knihy: Propracované, nebyly vynechány detaily nebo zmínky o vztahu Kate s Curranem, mytologie se spíš zmiňovala jenom okrajově, vtipné a smutné. Tenhle díl bude jeden z těch nejlepších, co jsem zatím přečetla.

Magic Gifts (Kate Daniels #5,4) - Ilona Andrews

21. listopadu 2017 v 17:09 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
A ještě jedna krátká novelka, která jsem stihla přelouskat, než mi skončila směna. Opět na stejné stránce jako předchozí novela o Andree a Rafaelovi. Tentokrát o Curranovi a Kate v hlavních rolích. Magic Gifts (2011) od autorské dvojice Ilona Andrews.

Kate a Curran si vyrazí do města na rande, ale jak se ukázalo, moc z toho rande nebylo. V jedné pěkné restauraci se pár Pánů mrtvých zastavil na večeři. Upíry, jejichž mysl ovládali nechali sedět venku na chodníku. Jenomže pak Paní mrtvých dostala od svého partnera dárek - náhrdelník.

A protože musí být drama, ten náhrdelník jí uškrtil a upíři, kteří předtím seděli na chodníku, se prudce probrali a pátrali po nejbližší krvi. Kate s Curranem je zastavili, ale nestihli už zastavit ženu, která ten náhrdelník připnula svému synovi.

Utíkal čas a Kate s Curranem se snažili přijít na to, jak tu věc sundat z krku malého kluka, aniž by ho přitom zabili. A Kate se taky musela ukázat v Cechu žoldáků, kdy jí hlavní ranaři Smečky rádi pomohli udělat dojem.

Hodnocení knihy: Tentokrát jsem se podívala do světa norské mytologie, co mi není tak docela cizí. To jsem si aspoň myslela, dokud jsem nečetla o Vikingech a ... :-)

Magic Dreams (Kate Daniels #4,5) - Ilona Andrews

21. listopadu 2017 v 17:03 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
A bylo jen otázkou času než najdu povídku, která se vztahuje na Jima a Dali. Abych nepředbíhala, ano, jedná se o sérii s Kate Danielsovou. :-) Magic Dreams (2012) - Ilona Andrews.

Dali Harimain je bílá tygřice a ve Smečce patří k těm, kdo mají pořád problémy - Dali špatně vidí, ale to jí nebrání aby jezdila s auty jako cvok, a tak skoro každý den má na autě nějaký škrábanec, promáčklinu, nebo jí kousek chybí. Večer se vrací domů a je hodně překvapená, když tam najde spát Jima - šéfa bezpečnosti, a také alfu klanu koček, v druhé podobě jaguára.

Jak se ukáže, zapletl se do čínské magie s kapkou Indie. Dali ho vezme ke své matce a ta oznámí, že Jima pomalu něco vysává a on umírá. Jestli znovu usne, zemře.

A jak se ti dva dají dohromady? Na konci knihy se ukáže, že Jimova poučující slova ohledně Daliina řízení byla míněna jako zmínka zájmu. Jo, no Dali to zrovna moc nechápala, ale pak pochopila.

Hodnocení knihy: Nasmála jsem se a hlavně hltala každé slovo.

Magic Mourns (Kate Daniels #3,5) - Ilona Andrews

21. listopadu 2017 v 16:56 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Na noční jsem měla v práci poměrně klid, takže jsem se podívala na stránky, kde si můžete číst knihy on-line a zdarma. Věděla jsem, co chci číst. Další díl s Kate Danielsovou, ale narazila jsem tam i na doplňující novely. Jasně, že jsem se na ně podívala. Magic Mourns (2011) od Ilony Andrews byla první na řadě.

Tentokrát je to o Andree - šelmočlověk (hyena) - a Rafaelovi - kožoměnec. Kate se vzpamatovává ze zranění a nemá moc povoleno hýbat se, na tož zapojit se do boje s Kerberosem.

Rafaelovi umřel nevlastní otec, ale než mohli pohřbít jeho tělo, někdo ho ukradl. Bohužel, když Rafael hledal tělo otčíma, narazil na velkého psa. Kerbera.

Andrea se chtěla od Rafaela držet stranou, ale nakonec spolu pracovali a ona souhlasila, že to spolu zkusí.

A Kerberos? Ukázalo se, že to není jen tak, a že Rafaelův nevlastní otec byl tak trochu někdo jiný než obyčejný člověk.

Hodnocení knihy: Hádes, Kerberos, podsvětí, řecký anděl smrti Thanatos... Jo, tohle byla parádní skupina, co se tady sešla. Líbilo se mi, že jsem konečně zjistila, jak se Andrea a Rafael dali dohromady. V knize s Kate to nikde není, takže tady jsem dostala svoje odpovědi.