The Lucky One - Nicholas Sparks

13. října 2017 v 11:29 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Pořád jsem čekala, kdy se objeví česká verze knihy The Lucky One (2008) od Nicholase Sparkse, ale pořád nic. Takže na víkendovém pobytu v Praze jsme procházely knihkupectví a konečně jsem ji objevila. Talisman v originále a jediná kopie! Nečekala jsem na nic a rovnou si ji koupila.

Bylo to zvláštní čtení.

Elizabeth "Beth" Green pracovala se svou babičkou Nanou v psím pensionu s tréninkovým programem, ale co se týče jejího bratra, tak tam byla historie trochu jiná. Bohužel se člověk nedozvěděl, co se mu vlastně stalo. Když jsem si ji spojovala s herečkou ve filmu, bylo to docela v pohodě. Když jsem tohle zkusila s postavou Logana Thibaulta, no, nešlo to. Nemohla jsem se k té fyzické podobě dostat. Jinak? Docela tam podoba byla, hm... A desetiletý Ben? Trochu jsem tam narážela na rozpor, ale i to by se dalo přejít. Kdo mě zaskočil? Keith Clayton, Bethin exmanžel. Postava jako taková byla naprosto... no, napadlo mě jediné slovo: prase.

Hodnocení knihy: Je to psané z více úhlů pohledů, což bylo fajn a zároveň to přineslo i něco nového, co ve filmu nebylo (díky bohu za to). Jedinou podobnost s filmem jsem našla při zmínce o fotografii, ale i tak tak byly drobnosti, co si odporovaly. V knize bylo hodně z Logany minulosti a to mi nepřidávalo - byla tam i tragédie, co byla už trochu moc. Ale chápala jsem, že to má vystihnout vztah Logana s fotkou. Vlastně celkově tam bylo z příběhu Logana a Beth málo částí. Hlavně jsem se modlila, aby epilog dopadl stejně jako film.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tánička Tánička | E-mail | Web | 14. října 2017 v 12:05 | Reagovat

Jo film jsem viděla a ani nevěděla že je i kniha. Ale mě se náhodou film docela líbil, ale ......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama