Kostlivci a hroby

6. září 2017 v 22:34 | Lola Kiss |  Tvář démona
Někdy je lepší nechat všechno pohřbené. Neotevírat skříně, protože nevíte, kolik kostlivců by mohlo vypadnout. A stejně lidi neposlouchají a musejí se pídit po tajemstvích a hrůzách v cizích životech. Proč? Vypadá to, že si lidská přirozenost nemůže pomoct. Jak jinak si vysvětit nové odhalení? Tuhle velkolepou novinku?

Criss skřížila ruce na prsou a poslouchala na schodech, jak se ti dva tam dole hádají. No, vlastně ona křičela a on vyhrožoval. Ví vůbec, že stěny sice nejsou z papíru, ale schodiště odhlučněné není?

"Ty debile! Proč jsi musel vysvětlovat, že-"

"Sklapni, nebo ti pomůžu-"

"To by se ti líbilo, co? Ty ubož-"

"Odprásknu tě na místě, jestli neztichneš!"

V kuchyni se ozvala dutá rána a v nastalém tichu Criss zadržela dech. Že by přece jenom naplnil svojí pohrůžku? A co potom udělá s ní?

"Ani se neumíš trefit!" zaznělo posměšně a Criss vydechla.

Nezabil ji. Možná by měl, ale pak by musel i sebe. Tak by to bylo správné.

Criss si objala kolena a položila si ně ně bradu. Oba to podělali stejně, a nechtějí si to přiznat. Ona měla říct, že náhradní matka o dítě přišla, a on se s tou náhradní matkou neměl vyspat. Kdyby se s ní nevyspal, ta běhna by mu neřekla, že o dítě přišla, ale ať se nebojí. Zařídila jim náhradu. Sama se vyspala s jedním chlápkem, co ho potkala v motelu u chladničky s ledem.

"Co teď s tím?"

"S tím?!" opáčila šokovaně žena, kterou Criss považovala za matku. A toho kurevníka - označení její matky - za otce.

"S ní!" zařval on a Criss pochopila, že musí zmizet. Jestli se něco naučila, pak že když řve a pije, schovat se je jediná možnost. Dnes večer ale ne. Dneska musí pryč. Nechtějí jí tady. Není jejich.

Criss potichu vyšla nahoru a ve svém pokoji se zastavila. Co by si měla vzít? Nic jí tady nepatří. Slyšela, že se dole schylovalo k dalšímu ublížení na zdraví. Naposledy její matka skončila s modřinou na tváři a její otec s rozseklým rtem a malou tržnou ránou na čele.

Potichu přešla do koupelny a odsunula stranou malé obdélníkové okénko. Prolezla ven a stoupla na střechu, co kryla garážový přístřešek. Postavila se na okraj a podívala se dolů. To zvládne. Spustila se na rukou právě ve chvíli, kdy uslyšela, že volají její jméno.

Musí zmizet!

Pustila se a nohy jí podjely na náledí, co zakrývalo celou příjezdovou cestu. Praštila se hlavou o zem a na chvíli se jí zdálo, že kolem vidí jenom tmu. Pak se přihlásila bolest v kotníku. Převalila se a odsunula se z dohledu.

Slyšela je, jak křičí u ní v pokoji a pak bouchlo koupelnové okénko. Odplazila se za zeravový plot a opřela se o plaňky. Sníh jí promočil pyžamo, nalepila se na ní špína a suchý kousíčky zeravu. Napadlo, jestli budou ty kousíčky jedovaté. Začínalo sněžit. Criss už zimu necítila. Cítila, že i bolest ustupuje a chtělo se jí spát.

Tady spát nemůže.

Pokusila se překulit, ale nešlo to. Zkusila to znovu a začala se plazit po čtyřech pryč na zadní dvorek. Za zadním dvorkem byla ulice a pak o kus dál silnice, a pak dům její kamarádky.

Slyšela kroky a nadávky někde vzadu za sebou, ale nedokázala určit, odkud vychází. Zněly daleko, ale museli být blízko.

Ještě kousek a sáhne na sněhový poprašek na asfaltu. Pak další kousek a bude na druhé straně. Zerav za chvíli skončí a bude na ní vidět. Dokáže to.

Criss se doplazila na okraj. Musí vstát a rychle přeběhnout. Chvíli počkala a pak vykročila do silnice.

Vyhoupla se ze stínu, ani nestihla zaregistrovat zvuk brzd, když jí srazilo auto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rainorchid rainorchid | Web | 11. září 2017 v 13:10 | Reagovat

O_O  nie!
Úplne napäto som čítala, čo sa stane - chúďa!

2 Robertfeasp Robertfeasp | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 8:26 | Reagovat

http://bxapi.ru/club/user/20535/

Установим Вам железобетонные ограды которые прослужат для вас 40 лет и больше. Все процессы готовы выполнить сами без дополнительных переплат и потерянного времени. Уже после подписания заказа Ваш новый паркан будет стоять у вас уже через 5 дней. Без дополнительных взносов и скрытых платежей, все что обговорили - общая стоимость будет той же. Данные обязательства гарантирую стажем деятельности с 2007 года, с данного периода мы только расширяемся благодаря положительным отзывам наших клиентов.

3 JamesCop JamesCop | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 0:06 | Reagovat

WHITE SULPHUR SPRINGS, W.Va. (AP) 锟?When the New Orleans Saints traded guard Ben Grubbs to the Kansas City Chiefs in March, coach Sean Payton hinted they wouldn't have done it without a solid plan.
With their 10th straight <a href=http://www.wholesalenfljerseysstitched.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> loss and <a href=http://www.wholesalejersyeschinanfl.us.com/>Wholesale China Jerseys</a> Tampa Bay's loss to New <a href=https://www.wholesalejerseysace.cc/>Cheap Jerseys China</a> Orleans, the Titans (2-14) finished their worst season since 1994 and <a href=http://www.wholesalejerseysenjoy.us.com/>Wholesale NFL Jerseys Online</a> will pick second overall in the draft.
Belichick and Brady followed Kraft to the podium, but basically left any comments on the investigation to their boss.
New Orleans made Stanford offensive tackle Andrus Peat its top pick on Thursday night at 13th overall, then used its second first-round pick 锟?the 31st overall 锟?on Clemson inside linebacker Stephone Anthony.
So what can J.J. Watt do for an encore? The unanimous choice for Defensive Player of the Year was unblockable in 2014, and if <a href=http://www.wholesalenfljerseysstitched.us.com/>Cheap NFL Jerseys</a> No. 1 overall draftee from that year, LB <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>cheap nfl jerseys</a> Jadeveon Clowney, is healthy, Houston could test anyone.
That's the best the Dallas star could do the past two weeks in his return from a broken left collarbone, so he was still watching while the Cowboys' losing streak grew to six games without him, the team's longest in the same season in 26 years.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama