Smrtící ukolébavka - Robert McClure

28. srpna 2017 v 11:27 | Lola Kiss |  Beletrie
Po přečtení anotace jsem si poprvé řekla, že to bude nějaké klišé nebo se do toho nedokážu začíst, ale... Smrtící ukolébavka (Deadly Lullaby, 2015) od Roberta McClurea překvapila a velmi potěšila.

Děj se odehrává po propuštění Johna Leonarda Crucciho, kterému nikdo neříká jinak než Frajer. Pracoval jako člen mafiánského podsvětí, i když na poněkud volnější noze. Chtěli jste něco "zařídit"? On byl tou pravou osobou. A jelikož každého musí někdo vyzvednout po opuštění nápravného zařízení, jeho syn Leonardo Dominic Crucci, policejní detektiv, byl onou osobou.

Frajer i Leo vyprávěli ten samý příběh.

Frajera propustili a první co udělal, vzal s sebou syna a šel se "postarat" o jednoho bosse. To odstarovalo celou sérii nehod a komplikací. Leo nebyl nijak nadšený a ještě víc se prohloubila propast mezi otcem a synem. Jako policajt nebyl zrovna ten správný vzor, ale nepřikáněl se k dráze zločinu. Vražda mafiánského bosse vrazila mezi Lea a Frajera klín. A co to dokázalo napravit? Další vražda. Tentokrát Leo vyšetřoval vraždu mladé dívky a zapletl se i do drogových mafiánských tahanic.

Hodnocení knihy: Chytré, zábavné, napínavé a naprosto dokonalé. A přesto jsem si všimla, že některé pasáže jsou moc dlouhé a začínají nudit. Jestli to mělo ukazovat, že každá postava přemýšlí jinak a vyjadřuje se jinak, budiž.

Po přečtení mě dostala ta ironie. Aby spolu mohli komunikovat a fungovat, museli se stát dvě vraždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama