Magie spaluje (Kate Daniels #2) - Ilona Andrews

28. srpna 2017 v 12:27 | Lola Kiss |  Beletrie
Zase jsem se dostala ke čtení oblíbené série. Už je to tak. Nemohla jsem se dočkat, kdy si knížku budu moct jít vyzvednout a začíst se. Magie spaluje (Magic Burns, 2008) od autroské dvojice Andrewa Gordona a Ilony Gordon, Ilona Andrews.

Děj se stále odehráva v Atlantě, kde se střídá technologie a magie. Pětadvacetiletá Kate Daniels stále pracuje částečně pro Řád milosrdných rytířů, a také jako spojka mezi Smečkou - kožoměnci. Jestli toho měla v poslední době málo, tak tady se opět zapletla do dalších potíží, respektive si ji našly. Magie dosahovala velkých výbuchů a blížila se erupce - představte si tsunami. Mizely amatérské kulty čarodějnic a objevovali se záhadní tvorové a střelec.

Kate se snažila přijít věcem na kloub a také se potýkala s Curranem, Pánem šelem. Jejich vztah byl buď se zabít navzájem nebo skončit v posteli. A Kate má dobrý důvod, aby nedošlo na druhou variantu. Zároveň zachránila dívku Julii, která přišla o matku z amatérského čarodějnického kultu.

Hodnocení knihy: Přečetla jsem ji, a na můj vkus až moc rychle. Nedokázala jsem ji odložit. Ty slovní přestřelky a povaha hlavní hrdinky... Rozhodně budu pokračovat s dalšími díly a jestli náhodou - snad se to nestane -, ji přestanou v ČR vydávat, sáhnu i po anglické originální verzi. Nevadí mi, když se do knih tahá mytologie nebo postavy z keltských božstev. Musí to být s mírou a moc se v tom nepitvat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama