Dravec - Adam Barna

28. srpna 2017 v 11:18 | Lola Kiss |  Beletrie
V knihkupectví se ochomýtám poměrně často a na knížku Dravec (Dravec, 2013) od Adama Barny jsem se také dívala skoro pořád. Překvapilo mě, že autor je ze Slovenska.

Děj je zasazený do roku 1999 v Brně. Hlavními aktéry jsou major Boris Kuntz, jeho kolega Miloš Slavoš a jeho sestra Dr. Petra Slavošová, která pracuje v genetice, ale zároveň tak trochu dělá práci koronera. Příběh? Hned na začátku mi bylo jasné, že tohle nebude to, co bych si chtěla ještě někdy v budoucnu znovu přečíst.

Kniha zachycuje období několika měsíců, během kterých dochází k brutálním vraždám mladých žen (mučení a znásilnění - ne nutno v tomhle pořadí). Policisté pátrají a snaží se dopadout vraha "Samuela".

Je to napsané několika pohledů - z pohledu vraha také, ale jsou vynechány podrobnosti vražd. V jejich popisu se vyžije policie.

Hodnocení knihy: Nejsem a nikdy nebudu zastáncem přílišné obrazotvornosti. To, co autor popisoval mi zvedalo žaludek a nechtěla jsem se ani podívat na další řádky při popisu stavu těla oběti. To rozhodně ne! Když potřebujete dobře popsat vraždu, a má-li být krutá, nepotřebujete k tomu tolik slov nebo detailů. A co se menšího epilogu týče, to už pro mě bylo moc. Trochu se do toho pletl nadčlověk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama