Srpen 2017

Možná jednou - Colleen Hoover

5. srpna 2017 v 16:18 | Lola Kiss |  Beletrie
Jakmile jsem ji uviděla vystavenou v knihkupectví Neoluxor v Plzni, v Plaze - šla jsem si rovnou pro ní. Takhle autorka mě dostala a chtěla jsem od ní víc. A taky se mi toho víc dostalo. :-)

Možná jednou (Maybe Someday, 2014) je od populární autorky Colleen Hoover, která svým psaním dokáže divy. Neumím si představit, že bych se nepodívala na knížku od ní. To je něco, co si musíte přečíst. A zrovna tahle konkrétní mě dostala...

Dvaadvacetiletá Sydney Blake bydlela se svou nejlepší kamarádkou, dokud nezjistila, že jí spí s přítelem. Vlastně se k tomu vyjádřili tak, že sex byl vždycky součástí jejich přátelství. Oba dostali ránu pěstí a Sydney si sbalila kufry.

Čtyřiadvacetiletý Ridge Lawson nabídl pomocnou ruku.

Sydney bude psát pro kapelu texty a prozatím bude u nich bydlet, než si najde něco svého. Škoda, že věci nabraly spád. A to pominu spolubydlícího Warrena a další spolubydlící.

Myslím, že pro mě byla zlomová Ridgova věta na začátku knihy, poté, co se Sydney "nastěhovala". Nemůžu popřít, že ta kniha měla pro mě jisté kouzlo. Bylo to něco úplně nečekaného, a tak skvěle popsané... Jo, na tohle bych mohla pět samou chválu. Těším se, až se začtu do dalších autorčiných knih.

Magie mrtvých (Kate Daniels 1) - Illona Andrews

5. srpna 2017 v 16:17 | Lola Kiss |  Beletrie
Obálka knihy byla děsná, ale náhled do knihy ne. V ten moment jsem měla jasno. Chci si ji přečíst a to hned. Magie mrtvých (Magic BItes, 2007) od autorské dvojice Andrewa Gordona a Ilony Gordon, společně vystupující pod pseudonymem Illona Andrews.

Přečetla jsem první dvě stránky a no páni. Možná to bylo trochu zašmodrchané, ale rozhodně jsem musela hledat čelist na podlaze. Kate pracuje na volné noze, protože má mešní problémy s autoritou. Nemluví o sobě, jako o žoldákovi, ale někteří by ji tak označili.

Svět okolo Kate se změnil a je prostoupený magií, kouzly a také magickými tvory. Rozhodně je o co stát. A Katein původ? Ten bude trochu komplikovanější, jak se ukazuje...

Vtip, sarkasmus, napětí a neotřelé podání...

Nemůžu si pomoct, ale přesně tohle očekávám od dobrých knih. Dají vám něco nového a nabudí vás ke čtení pro další díl.

Holky někdy koušou (Upíři z Chicaga #2) - Chloe Neill

2. srpna 2017 v 10:27 | Lola Kiss |  Beletrie
A tak jsem se pustila do dalšího dílu. Nutno dodat, že mezi čteními byla poměrně dost velká mezera, kdy jsem se soustředila na poněkud jiný žánr. Ale zpět k Upírům z Chicaga. Holky někdy koušou (Some Girls BIte, 2009) od Chloe Neill, pokračuje Mertiným přestěhováním do domu klanu Cadoganů.

Vztahy se ustálily a Merit se musí vypořádat se svou vnitřní upírkou, která neměla šanci se projevit. Podle všeho ji nadrogování během proměny způsobilo větší škody než kdokoliv mohl tušit.

Merit se musí vypořádat s Ethanem, kterému by nejraději ublížila a zároveň s ním padla do postele. A navíc se jí dvoří šéf navarrského klanu...

V téhle knize se rozšiřuje i Malloryin svět. Mallory je čarodějnice a podle všeho bude také mocná a měla by mít dar předvídat budoucnost.

Četlo se to dobře, ale upřímně říkám, že jsem nebyla schopná si zapamatovat, co přesně se tam seběhlo. Tohle nebude dobrá série ke čtení. Chci vědět víc? Dát poslední šanci? HM...

Kousnutí páteční noci (Upíři z Chicaga #1) - Chloe Neill

2. srpna 2017 v 10:15 | Lola Kiss |  Beletrie
Opět jsem hledala něco nového, čemu bych se mohla podívat pod obal. A narazila jsem na Upíry z Chicaga. Nejdříve jsem se tomu vyhýbala, ale nakonec následovalo pokrčení ramena a slova: Proč ne? Tak to tedy bude Kousnutí páteční noci (Friday Night Bites, 2009) od Chloe Neill.

Svět, kde se upíři příhlásili k existenci...

Merit bydlela se svou nejlepší kamarádkou Mallory, chodila na vysokou školu a měla našlápnuto k titulu. Pak jí v noci napadli a ona se nedobrovolně proměnila v upírku. A kdo byl zodpovědný za její změnu? Nikdo jiný než hlava jednoho z místních klanů, Ethan.

Přestože to bylo dobře napsané, obávala jsem se, že se děj bude stáčet do zaběhnuté roviny, kterou všichni očekávají. Milostný trojúhelník a sem tam nějaké to vzrušení. Naštěstí se tomu příběh vyvaroval a hlavní myšlenky se ubíraly k vraždění nevinných lidských obyvatel.

Knihu jsem dočetla poměrně rychle a byla jsem spokojená. Nebylo to něco, co by mě přivedlo k přesvědčení, že si musím neprodleně přečíst víc. Nebylo to jako jindy, kdy jsem rychle zaběhla do nejbližší ho knihkupectví a koupila si další díl. Nepotřebovala jsem vědět, co se bude dít dál.

Kousnutí páteční noci jako nově přečtený příběh byl dobrý, ale stejně jsem tam postrádala to něco. Buď se soustředit na jednu část nebo na další. Ideální je to propojit dohromady. Tady jsem měla pocit, že se přelétá od jednoho k druhému.

Prokletí - Lisa Jackson

2. srpna 2017 v 9:56 | Lola Kiss |  Beletrie

Na dovolené si většinou koupím novou knihu nebo DVD. Někdy oboje. Byli jsme nakoupit v Coopu v Sušici u Klatov, když mě upoutala tahle kniha. Prokletí (Close to Home, 2014) od Lisy Jackson.

Na začátku čtení jsem byla překvapená, že to není to, co anotace slibovala. Občas si říkám, že anotace mají psát lidé, co četli celou knihu a ne jen pár stránek.

Děj i postavy byli skvělé, ale příběh ten vás dostával. Když jsem si myslela, že vím, kam se to ubírá, se to otočí o 180°. Napětí, zadržování dechu a kroucení hlavou. Stoprocentně chci číst další knihu a asi (čtěte jako sakra ano) se podívám i na série, např.:

Série Savannah
1, Noc předtím
2, Hrobař
3, Všechno mi řekni

Série New Orleans
1, Horká krev
2, Chladná krev
3, Smrtelný hřích
4, Absolutní strach
5, Ztracené duše
6, Zlý úmysl
7, Novicka

Aj.

Omyl (Off-Campus #2) - Elle Kennedy

2. srpna 2017 v 9:39 | Lola Kiss |  Beletrie
Konečně jsem po dlouhé době vyrazila do knihkupectví Dobrovský, a co nevidím! Bílé obálky s mužskou muskulaturou na vrchu. Jasně, že jsem poznala díly od Elle Kennedy, autorky série Off-Campus, která se u nás právě začala rozmáhat. Věděla jsem, že po té knize Omyl (Off Campus #2 The Mistake) sáhnu a ulovím si ji. Koneckonců tenhle díl byl jediný na poličce!

Omyl od Elle Kennedy se točí kolo Johna Logana, spoluhráče a kamaráda Garreta z prvního dílu Návrh. Aby si Logan vyléčil zamilovanost do kamarádovo holky, otáčí se za každou sukní. A co se nestalo, když mu cestu zkřížila Grace, studentka prvního ročníku.

Jo, tak tohle stálo za to, protože jsem si v duchu říkala: "Panebože!" V dobrém, samozřejmě.

Jestli se kniha liší od prvního dílu? Ano, i když se vše točí okolo hokejového týmu. Hezky jednoho po druhém dají do kupy. To je prostý fakt a jsem s tím spokojená, protože se nejedná o příběhy přes kopíráky, kdy se jenom vymění jména a hybatelé.