Srpen 2017

Magie útočí (Kate Daniels #3) - Ilona Andrews

28. srpna 2017 v 16:51 | Lola Kiss |  Beletrie
Na tenhle díl Magie útočí (Magic Strikes, 2009) od autorů pod psedonymem Ilona Andrews jsem se doslova třásla. Nemohla jsem se dočkat, až si ho seženu a pustím se do něj. Třetí knížka v řadě a...

Pětadvacetiletá Kate Daniels se zase připletla k záležitostem Smečky a tentokráte se nejednalo o nic menšího než samotné Půlnoční hry. Jednalo se o krvavé souboje, kdy existoval jeden vítěz a ten druhý vždy skončil mrtvý. Jednatřicetiletý Curran, Pán Šelem, sice hry zakázal pod trestem vyloučení ze smečky a v horším případě smrtí, ale stejně se do nich jeden z jeho lidí namočil. Vlastně vícero... Derek patří do Curranova blízkého kruhu rodiny, a protože se zakoukal do členky u Smrtonošů, chtěl se dostat na hry. Jako pomoc mu posloužil Jim, šéf bezpečnosti Smečky...

Jestli bych měla rozebírat, co přesně se odehrálo a proč, nestačil by mi počet povolených slov na "článek".

Atlanta byla místem, kde se za poslední dobu obejvovalo čím dál víc brutálních vražd kožoměnců, a protože se konaly Půlnoční hry, podezření padlo právě na jednu konkrétní skupinu.

Kate také "přiznala", kdo je její otec, a kde všude nasbírala bojové zkušenosti. A Curran? Řekněme... Až se dostanete na stránku 248 (!) pochopíte.

Hodnocení knihy: Zase jsem se trochu pozastavila nad božstvem, tentokrát to byla Indie a hlavně doufám, že se nedostanu i k dalším. V předchozím díle Magie spaluje to bylo božstvo od Keltů, teď Indie a snad nedbude další zásah zhůry v přístím díle. Jinak nemám co vytknout, protože jsem si série velmi oblíbila a nedám na ni dopustit.

Němý křik (Kim Stone #1) - Angela Marsons

28. srpna 2017 v 16:42 | Lola Kiss |  Beletrie
Na Němý křik (Silent Scream, 2015) od Angely Marsons jsem měla spadeno už dlouho. A pokud si nenpíšu seznam, jaké knížky si chci koupit - platí to i pro jiné věci -, tak na to zaručeně zapomenu. V knihkupectví je totiž tolik knížek, co dokážou odvést pozornost a myšlenky jinak. Jdete si pro deketivku a vyjdete s románem.

Hlavní děj se točí okolo detektivky inspektorky Kim Stone a vražd, které jak se zdálo zprvu neměly nic společného. Když začnete přehrabovat skříň, musíte počítat s tím, že budou vypadávat kostlivci. Její tým Bryant, Stacey, Kevin jí kryjí záda a když jde do tuhého - což podle autorky je každou chvíli - vezme veškerou odovědnost na sebe Kim.

Vraždy Teresy, Toma, Mary a Arthura by pokračovaly, pokud by se nezačalo vyšetřovat na pozemcích bývalého domova pro osiřelé dívky v Crestwoodu.

Na prvních několika stránkách jsem bojovala s nudou. Ani jsem si nemohla udělat vlastní názor na hlavní hrdinku, protože ji autorka sama dala nálepku. Bylo zábavné sledovat, jak se s rozbíhajícím dějem od toho snažila upustit, ale ne vždy to vyšlo. Nikdo nechce názor na hlavního hrdinu, ten si chce udělat sám.

Hodnocení knihy: Žadné tajení dechu napětím. Žádné nedočkavé otáčení stránek, honem co bude dál.

Dvojí kousnutí (Upíři z Chicaga #3) - Chloe Neill

28. srpna 2017 v 12:30 | Lola Kiss |  Beletrie
Sice jsem říkala, že se na další díl nepodívám, ale stejně jsem se podívala. Chtěla jsem vědět, kam se to bude ubírat. A stalo se. Dvojí kousnutí (Twice Bitten, 2010) od Chloe Neill sice má irocnický podtext, ale to je tak vše, co mne zaujalo.

Merit pořád má problémy s přeměnou a svou upírkou, jak tomu říká. A také řeší svého šéfa Ethana Sullivana. Do toho opakujícího se klubka se přimíchá třenice mezi upíry a kožoměnci, a mezi upíry a jejich tajnou policií Rudou gardou. A dojde i na Meritina bývalého ctitele Morgana Greera, šéfa Navarrského klanu.

Hlavní zápletka? Možná byla dobře propracovaná, ale celkovou pozornost bych jí nevěnovala... A vztah mezi Merit a Ethanem? Když se spolu konečně vyspali - hurá -, Ethan při prvním problému vycouval a Merit mu jasně řekla, že s ním končí. A jak to nakonec dopadlo? Ethan si to rozmyslel, a Merit....?

Hodnocení knihy: Tak a poslední díl ze série o Chicagských upírech - aspoň podle mého názoru. Žádná další kniha nebude, jelikož nebudu číst zase to samé nebo se do toho připlete někdo další a bude z toho klasický trojúhelník.

Magie spaluje (Kate Daniels #2) - Ilona Andrews

28. srpna 2017 v 12:27 | Lola Kiss |  Beletrie
Zase jsem se dostala ke čtení oblíbené série. Už je to tak. Nemohla jsem se dočkat, kdy si knížku budu moct jít vyzvednout a začíst se. Magie spaluje (Magic Burns, 2008) od autroské dvojice Andrewa Gordona a Ilony Gordon, Ilona Andrews.

Děj se stále odehráva v Atlantě, kde se střídá technologie a magie. Pětadvacetiletá Kate Daniels stále pracuje částečně pro Řád milosrdných rytířů, a také jako spojka mezi Smečkou - kožoměnci. Jestli toho měla v poslední době málo, tak tady se opět zapletla do dalších potíží, respektive si ji našly. Magie dosahovala velkých výbuchů a blížila se erupce - představte si tsunami. Mizely amatérské kulty čarodějnic a objevovali se záhadní tvorové a střelec.

Kate se snažila přijít věcem na kloub a také se potýkala s Curranem, Pánem šelem. Jejich vztah byl buď se zabít navzájem nebo skončit v posteli. A Kate má dobrý důvod, aby nedošlo na druhou variantu. Zároveň zachránila dívku Julii, která přišla o matku z amatérského čarodějnického kultu.

Hodnocení knihy: Přečetla jsem ji, a na můj vkus až moc rychle. Nedokázala jsem ji odložit. Ty slovní přestřelky a povaha hlavní hrdinky... Rozhodně budu pokračovat s dalšími díly a jestli náhodou - snad se to nestane -, ji přestanou v ČR vydávat, sáhnu i po anglické originální verzi. Nevadí mi, když se do knih tahá mytologie nebo postavy z keltských božstev. Musí to být s mírou a moc se v tom nepitvat.

Abych tě milovala - Johanna Lindsey

28. srpna 2017 v 11:33 | Lola Kiss |  Beletrie
Přečetla jsem si na netu anotaci a: "Tu si přečtu!"

Abych tě milovala (Make Me Love You, 2016) od Johanny Lindsey je v pořadí třetí knihou, co jsem od ní četla. První byla Otrokyně, pak Vášnivý vztah. A verdikt?

Sedmnáctiletá Brooke Whitworth žije v rodině s despotickým otcem, matkou co mu raději přizvukuje a bratrem, který dělá, že neexistuje. Vlastně se celá její rodina tváří, že Brooke není. A jí to vyhovuje, protože má svoji chůvu Alfredu. Zvrat nastane, když se musí vdát za úhlavního nepřítele svého bratra Roberta, musí si vzít totiž Dominica Wolfa. V případě, že odmítne ona nebo Dominic, oba přijdou o rodinný majetek. A to se nikomu nelíbí, protože by pak veškerý majetek přistál v kapse princi regentovi.

Trochu mě zklamalo, když do hlavního příběhu zasáhlo drama se sestrou Dominica. To by klidně mohla být další kniha a byla by zajímavá, ale takhle se to do toho motalo až moc.

Příběhu se dalo uvěřit. Rodinná kletba, co měla údajně postihnout Wolfy nebyla tak žhavá a byla tam zmiňovaná okrajově a hlavně brána s žertem.

Hodnocení knihy: Pořád mám pevné přesvědčení, že Otrokyně je nejlepší, co jsem od ní četla. A ani tahle mi to nevyvrátila. Kdyby tam bylo víc ohledně vztahu mezi Dominicem a Brooke, zlepšilo by mi to celkový náhled.

Smrtící ukolébavka - Robert McClure

28. srpna 2017 v 11:27 | Lola Kiss |  Beletrie
Po přečtení anotace jsem si poprvé řekla, že to bude nějaké klišé nebo se do toho nedokážu začíst, ale... Smrtící ukolébavka (Deadly Lullaby, 2015) od Roberta McClurea překvapila a velmi potěšila.

Děj se odehrává po propuštění Johna Leonarda Crucciho, kterému nikdo neříká jinak než Frajer. Pracoval jako člen mafiánského podsvětí, i když na poněkud volnější noze. Chtěli jste něco "zařídit"? On byl tou pravou osobou. A jelikož každého musí někdo vyzvednout po opuštění nápravného zařízení, jeho syn Leonardo Dominic Crucci, policejní detektiv, byl onou osobou.

Frajer i Leo vyprávěli ten samý příběh.

Frajera propustili a první co udělal, vzal s sebou syna a šel se "postarat" o jednoho bosse. To odstarovalo celou sérii nehod a komplikací. Leo nebyl nijak nadšený a ještě víc se prohloubila propast mezi otcem a synem. Jako policajt nebyl zrovna ten správný vzor, ale nepřikáněl se k dráze zločinu. Vražda mafiánského bosse vrazila mezi Lea a Frajera klín. A co to dokázalo napravit? Další vražda. Tentokrát Leo vyšetřoval vraždu mladé dívky a zapletl se i do drogových mafiánských tahanic.

Hodnocení knihy: Chytré, zábavné, napínavé a naprosto dokonalé. A přesto jsem si všimla, že některé pasáže jsou moc dlouhé a začínají nudit. Jestli to mělo ukazovat, že každá postava přemýšlí jinak a vyjadřuje se jinak, budiž.

Po přečtení mě dostala ta ironie. Aby spolu mohli komunikovat a fungovat, museli se stát dvě vraždy.

Dravec - Adam Barna

28. srpna 2017 v 11:18 | Lola Kiss |  Beletrie
V knihkupectví se ochomýtám poměrně často a na knížku Dravec (Dravec, 2013) od Adama Barny jsem se také dívala skoro pořád. Překvapilo mě, že autor je ze Slovenska.

Děj je zasazený do roku 1999 v Brně. Hlavními aktéry jsou major Boris Kuntz, jeho kolega Miloš Slavoš a jeho sestra Dr. Petra Slavošová, která pracuje v genetice, ale zároveň tak trochu dělá práci koronera. Příběh? Hned na začátku mi bylo jasné, že tohle nebude to, co bych si chtěla ještě někdy v budoucnu znovu přečíst.

Kniha zachycuje období několika měsíců, během kterých dochází k brutálním vraždám mladých žen (mučení a znásilnění - ne nutno v tomhle pořadí). Policisté pátrají a snaží se dopadout vraha "Samuela".

Je to napsané několika pohledů - z pohledu vraha také, ale jsou vynechány podrobnosti vražd. V jejich popisu se vyžije policie.

Hodnocení knihy: Nejsem a nikdy nebudu zastáncem přílišné obrazotvornosti. To, co autor popisoval mi zvedalo žaludek a nechtěla jsem se ani podívat na další řádky při popisu stavu těla oběti. To rozhodně ne! Když potřebujete dobře popsat vraždu, a má-li být krutá, nepotřebujete k tomu tolik slov nebo detailů. A co se menšího epilogu týče, to už pro mě bylo moc. Trochu se do toho pletl nadčlověk.

Možná jednou - Colleen Hoover

5. srpna 2017 v 16:18 | Lola Kiss |  Beletrie
Jakmile jsem ji uviděla vystavenou v knihkupectví Neoluxor v Plzni, v Plaze - šla jsem si rovnou pro ní. Takhle autorka mě dostala a chtěla jsem od ní víc. A taky se mi toho víc dostalo. :-)

Možná jednou (Maybe Someday, 2014) je od populární autorky Colleen Hoover, která svým psaním dokáže divy. Neumím si představit, že bych se nepodívala na knížku od ní. To je něco, co si musíte přečíst. A zrovna tahle konkrétní mě dostala...

Dvaadvacetiletá Sydney Blake bydlela se svou nejlepší kamarádkou, dokud nezjistila, že jí spí s přítelem. Vlastně se k tomu vyjádřili tak, že sex byl vždycky součástí jejich přátelství. Oba dostali ránu pěstí a Sydney si sbalila kufry.

Čtyřiadvacetiletý Ridge Lawson nabídl pomocnou ruku.

Sydney bude psát pro kapelu texty a prozatím bude u nich bydlet, než si najde něco svého. Škoda, že věci nabraly spád. A to pominu spolubydlícího Warrena a další spolubydlící.

Myslím, že pro mě byla zlomová Ridgova věta na začátku knihy, poté, co se Sydney "nastěhovala". Nemůžu popřít, že ta kniha měla pro mě jisté kouzlo. Bylo to něco úplně nečekaného, a tak skvěle popsané... Jo, na tohle bych mohla pět samou chválu. Těším se, až se začtu do dalších autorčiných knih.

Magie mrtvých (Kate Daniels 1) - Illona Andrews

5. srpna 2017 v 16:17 | Lola Kiss |  Beletrie
Obálka knihy byla děsná, ale náhled do knihy ne. V ten moment jsem měla jasno. Chci si ji přečíst a to hned. Magie mrtvých (Magic BItes, 2007) od autorské dvojice Andrewa Gordona a Ilony Gordon, společně vystupující pod pseudonymem Illona Andrews.

Přečetla jsem první dvě stránky a no páni. Možná to bylo trochu zašmodrchané, ale rozhodně jsem musela hledat čelist na podlaze. Kate pracuje na volné noze, protože má mešní problémy s autoritou. Nemluví o sobě, jako o žoldákovi, ale někteří by ji tak označili.

Svět okolo Kate se změnil a je prostoupený magií, kouzly a také magickými tvory. Rozhodně je o co stát. A Katein původ? Ten bude trochu komplikovanější, jak se ukazuje...

Vtip, sarkasmus, napětí a neotřelé podání...

Nemůžu si pomoct, ale přesně tohle očekávám od dobrých knih. Dají vám něco nového a nabudí vás ke čtení pro další díl.

Holky někdy koušou (Upíři z Chicaga #2) - Chloe Neill

2. srpna 2017 v 10:27 | Lola Kiss |  Beletrie
A tak jsem se pustila do dalšího dílu. Nutno dodat, že mezi čteními byla poměrně dost velká mezera, kdy jsem se soustředila na poněkud jiný žánr. Ale zpět k Upírům z Chicaga. Holky někdy koušou (Some Girls BIte, 2009) od Chloe Neill, pokračuje Mertiným přestěhováním do domu klanu Cadoganů.

Vztahy se ustálily a Merit se musí vypořádat se svou vnitřní upírkou, která neměla šanci se projevit. Podle všeho ji nadrogování během proměny způsobilo větší škody než kdokoliv mohl tušit.

Merit se musí vypořádat s Ethanem, kterému by nejraději ublížila a zároveň s ním padla do postele. A navíc se jí dvoří šéf navarrského klanu...

V téhle knize se rozšiřuje i Malloryin svět. Mallory je čarodějnice a podle všeho bude také mocná a měla by mít dar předvídat budoucnost.

Četlo se to dobře, ale upřímně říkám, že jsem nebyla schopná si zapamatovat, co přesně se tam seběhlo. Tohle nebude dobrá série ke čtení. Chci vědět víc? Dát poslední šanci? HM...

Kousnutí páteční noci (Upíři z Chicaga #1) - Chloe Neill

2. srpna 2017 v 10:15 | Lola Kiss |  Beletrie
Opět jsem hledala něco nového, čemu bych se mohla podívat pod obal. A narazila jsem na Upíry z Chicaga. Nejdříve jsem se tomu vyhýbala, ale nakonec následovalo pokrčení ramena a slova: Proč ne? Tak to tedy bude Kousnutí páteční noci (Friday Night Bites, 2009) od Chloe Neill.

Svět, kde se upíři příhlásili k existenci...

Merit bydlela se svou nejlepší kamarádkou Mallory, chodila na vysokou školu a měla našlápnuto k titulu. Pak jí v noci napadli a ona se nedobrovolně proměnila v upírku. A kdo byl zodpovědný za její změnu? Nikdo jiný než hlava jednoho z místních klanů, Ethan.

Přestože to bylo dobře napsané, obávala jsem se, že se děj bude stáčet do zaběhnuté roviny, kterou všichni očekávají. Milostný trojúhelník a sem tam nějaké to vzrušení. Naštěstí se tomu příběh vyvaroval a hlavní myšlenky se ubíraly k vraždění nevinných lidských obyvatel.

Knihu jsem dočetla poměrně rychle a byla jsem spokojená. Nebylo to něco, co by mě přivedlo k přesvědčení, že si musím neprodleně přečíst víc. Nebylo to jako jindy, kdy jsem rychle zaběhla do nejbližší ho knihkupectví a koupila si další díl. Nepotřebovala jsem vědět, co se bude dít dál.

Kousnutí páteční noci jako nově přečtený příběh byl dobrý, ale stejně jsem tam postrádala to něco. Buď se soustředit na jednu část nebo na další. Ideální je to propojit dohromady. Tady jsem měla pocit, že se přelétá od jednoho k druhému.

Prokletí - Lisa Jackson

2. srpna 2017 v 9:56 | Lola Kiss |  Beletrie

Na dovolené si většinou koupím novou knihu nebo DVD. Někdy oboje. Byli jsme nakoupit v Coopu v Sušici u Klatov, když mě upoutala tahle kniha. Prokletí (Close to Home, 2014) od Lisy Jackson.

Na začátku čtení jsem byla překvapená, že to není to, co anotace slibovala. Občas si říkám, že anotace mají psát lidé, co četli celou knihu a ne jen pár stránek.

Děj i postavy byli skvělé, ale příběh ten vás dostával. Když jsem si myslela, že vím, kam se to ubírá, se to otočí o 180°. Napětí, zadržování dechu a kroucení hlavou. Stoprocentně chci číst další knihu a asi (čtěte jako sakra ano) se podívám i na série, např.:

Série Savannah
1, Noc předtím
2, Hrobař
3, Všechno mi řekni

Série New Orleans
1, Horká krev
2, Chladná krev
3, Smrtelný hřích
4, Absolutní strach
5, Ztracené duše
6, Zlý úmysl
7, Novicka

Aj.

Omyl (Off-Campus #2) - Elle Kennedy

2. srpna 2017 v 9:39 | Lola Kiss |  Beletrie
Konečně jsem po dlouhé době vyrazila do knihkupectví Dobrovský, a co nevidím! Bílé obálky s mužskou muskulaturou na vrchu. Jasně, že jsem poznala díly od Elle Kennedy, autorky série Off-Campus, která se u nás právě začala rozmáhat. Věděla jsem, že po té knize Omyl (Off Campus #2 The Mistake) sáhnu a ulovím si ji. Koneckonců tenhle díl byl jediný na poličce!

Omyl od Elle Kennedy se točí kolo Johna Logana, spoluhráče a kamaráda Garreta z prvního dílu Návrh. Aby si Logan vyléčil zamilovanost do kamarádovo holky, otáčí se za každou sukní. A co se nestalo, když mu cestu zkřížila Grace, studentka prvního ročníku.

Jo, tak tohle stálo za to, protože jsem si v duchu říkala: "Panebože!" V dobrém, samozřejmě.

Jestli se kniha liší od prvního dílu? Ano, i když se vše točí okolo hokejového týmu. Hezky jednoho po druhém dají do kupy. To je prostý fakt a jsem s tím spokojená, protože se nejedná o příběhy přes kopíráky, kdy se jenom vymění jména a hybatelé.