Born of Legend (Nemesis Rising #9) - Sherrilyn Kenyon

1. června 2017 v 16:33 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Dobře, na začátku jsem si nebyla jistá stejně jako Ushara. Smát se nebo spíš brečet? Tahle kniha dokázala něco, co se povedlo jen málokterým jiným. Born of Legend od Sherrilyn Kenyon patří mezi moje oblíbené. Určitě se k ní někdy zase vrátím. Každopádně, o čem že je to řeč?

V prvním díle, kterým autorka uvedla sérii k životu, se objevil Nykyrian, bývalý zabiják Ligy a jak se později ukázalo, tak také syn královny Andarionské říše a Triosanu. Každopádně tam byla jen malá zmínka, která se týkala jeho bratra, Juliena eton Anatola. A jaký byl jeho příběh? Když slyšíte, že vám někdo říká pravdu, která odporuje zdravému rozumu nebo se to zdá až moc absurdní, pochopíte, že to asi pravda bude. Něco podobného by si člověk vymyslet nedokázal.

Julien vyrůstal v rodině, kde za nitky tahala manipulativní a do zad bodající babi, přičemž Julienova matka byla několik desítek let pod vlivem tlumících drog. A jeho bratr Nykyrian? Dlouho se věřilo, že zemřel. Julien se naučil, že jestli chce přežít, musí se starat hlavně sám o sebe. Když se na scéně objevil Nykyrian, Julienova rodina ho odvrhla.

Ushara vstoupila do příběhu v době, kdy Julien neměl sílu dál vzdorovat těm, co mu neustále šli po krku. Postavy jsou svými pravými opaky. Ona má zázemí a milující rodinu, on nemá nic a nikoho.

Vytvořit si sympatie k Julienovi je hračka, protože ať se děje cokoli, vždycky svou drtivou upřímností donutí spadnout brady. Jeho pusa občas nemá žádný filtr. Nedělá to s úmyslem šokovat, ale jednoduše konstatuje pravdu.

Co kniha hlavně ukázala? Rodinu netvoří krev, ale vazby. Člověk nemůže věci zvládat sám, jinak skončí jako sociopat nebo jako mrtvola.

Jak to dopadlo s Julienem a jeho bratrem? Pokud se mezi nimi něco stane, pak to bude dílem dlouhého a dlouhého zvykání si, že si nemusí jít po krku. Jestli z nich budou přátelé? To těžko, ale jedno se jevilo jako jednoznačné. Biologičtí rodiče i bratr přestali pro Juliena hrát důležitou roli, protože měl vlastní rodinu, která ho bránila za každou cenu a stavěla se na jeho stranu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama