Květen 2017

Šeptající lebka (Lockwood & spol. #2) - Jonathan Stroud

31. května 2017 v 20:57 | Lola Kiss |  Beletrie
Když jsem se dozvěděla, že nebude další pokračování vydané v češtině, protože je nízký prodej, no, nemůžu říct, že bych to netušila. Trochu mě to ponoukalo k myšlence, že začnu číst knihy z početné série a ende schluss. A tak se i stalo.

V dnešní době se čtou knihy, ale bohužel ne ty, které mají málo obárzků. Každopádně, jak přimět dnešní náctileté, aby odložili iPhony a vrhly se na papírovou věc, co se jmenuje kniha? Toť otázka. :-)

Druhý díl Šeptající lebka od Jonathana Strouda ze série Lockwood a spol. nezklamala. :)

Lockwood, Lucy a George se tentokrát potýkají s konkurencí od Fittsové, bojují spolu o případy. Malá agentura versus světoznámá firma. Stejně jako předtím v prvním díle Kvílející schodiště, i tady jsem si našla zálibu v budování napětí a dobrému umu v podání příběhu. Konečně se rozvíjely životy hlavních hrdinů, bez kterých by to jinak nešlo.

Lucy přemítala, proč si lebka vybrala zrovna jí, aby s ní komunikovala a proč zrovna teď. Zároveň se ukáže, že to není ledajaká lebka v amfoře s uvězněným duchem.

Anthony Lockwood jako šéf malé firmy se dostává do situací, kdy musí vyjít s pravdou ven a nadšený není.
utor se poamluGeorge se jako obvykle ponoří do bádání a to ho skoro stojí život.

Škoda, že nevypadjí další díly, protože jsem měla takový pocit, že kdyby se knize dostalo větší popularity, dařilo by se jí dobře.

Sova - Samuel Bjørk

31. května 2017 v 20:45 | Lola Kiss |  Beletrie
Konečně jsem se dostala zpátky k detektivce, která jak doufám, bude stát za to. V prvním díle V lese visí anděl, jsem se dostala do stavu naprosté blaženosti. Bylo to něco nového a napínavého a... pustila jsem se do druhého románu ze série o vyštřovatelích Munchovi a Mie. A že to trvalo než ho vypustili do světa.

Druhý díl detektivní série Sova od Samuela Bjørka se znovu točí okolo Holgera Muncha a Mii Krügerové. Bylo to jiné než jsem čekala. Trochu moc a zíroveň to bylo málo.

Spletitý příběh, který se nakonec propojil dohromady. Sledovat, jak rozhodnutí ovlivní celý průběh vyšetřování. Ano, zase tu byly aspekty, které udělaly z první knihy trhák, ale tak trochu to bylo... jiné. Ne špatné, ale až moc se autor zaplétal do podrobností. Trochu to uškodilo.