Duben 2017

Návrh (Off-Campus #1) - Elle Kennedy

20. dubna 2017 v 17:01 | Lola Kiss |  Beletrie
Už jenom podle obalu knihy jsem jí odsoudila. Viděla jsem, koukalo se na něj pěkně, ale odradilo mě to od čtení. Nechtěla jsem nic jednoduchého nebo přímočaře skličujícícho. Chtěla jsem osvěžení.

Nakonec jsem se do toho pustila, anotace byla dobrá a kniha Návrh (Off-Campus #1 The Deal, 2015) od Elle Kennedy ležela v nákupním košíku.

A že to byla jízda.

Hanna studuje na vysoké škole ve třetím ročníku a jejím hlavním oborem je zpěv. Kromě známek a prospěchu se snaží získat stipendium, aby rodičům vypomohla s financemi.

Garrett je také ve třetím ročníku a kromě studia historie, je kapitánem hokejového týmu. Až dokončí školu, chce se mu věnovat jako profesionál. Ne kvůli otci, který je slavná hvězda. Jenomže sny mu pokazí seminář z etiky, kdy zjistí, že si nemůže udržet průměr, aby mohl sportovat.

Nakonec doučovatelku najde.

Hanna souhlasí, že ho bude doučovat a on jí velkomyslně navrhne, že jí pomůže být nedosažitelnou pro hráče basketbalového týmu, Justina. Doučování probíhá víc než dobře, a Hanna je překvapená, že kamarádství s Garrettem je tak snadné. Mají se společně o čem bavit, sledují podobné filmy... Překvapení je na obou stranách, když Garrett uslyší Hannu zpívat.

Celé se to dá do pohybu, a jak tomu bývá i ve filmech, vždycky si člověk musí vybrat stranu. Garrett si vybral jako první a pak následovala Hannina volba, kterou se Garrett rozhodl odmítnout akceptovat. Udělal dobře...

Hodnocení knihy: Co se mi líbilo nejvíc byl styl, jakým byla kniha podaná. Věrohodné, občas klišé, ale rozhodně čtivé. Je to jedna z mála knih, kterou jsem dočetla a rovnou se začala poohlížet po dalším díle. Ještě štěstí, že tohle bude mít pokračování a snad stejně kvalitní, jako první díl. Nemůžu dostat z hlavy jednu scénu, kdy Hanna mluví o Garettově nestvůrné velikosti. V ten moment jsem vyprskla smíchy. Slovní přestřelky jsou vtipné a sarkastické. Přesně to pravé...

Odvrácená tvář lásky - Colleen Hoover

20. dubna 2017 v 16:22 | Lola Kiss |  Beletrie
Tak dobře, když jsem si vybírala tuhle knížku Odvrácená tvář lásky, bylo to spíš kvůli autorce Colleen Hoover. Měla jsem neodbytný pocit, že mi je její jméno povědomé, znám ho. Nebo to bylo tím, že autorčina tvorba je u nás populární.

Odvrácená tvář lásky (Ugly Love, 2014) od Colleen Hoover je první, co jsem otestovala.

Jestli uděláte dobře, poznáte až poté.

Tady můžu říct, že jsem udělala dobře a na druhou stranu přemítám, co jsem si z toho odnesla. Je něco, co člověku doslova vypálí rybník, a tady jsem se k tomu nedostala. Maximálně by se rybník trochu rozestoupil, ale jinak...

Jasně, námět je to zajímavý a podaný hodně netradičně, každopádně to bylo moc zrychlené na konci a na začátku to bylo to samé. Příběh zpomalil uprostřed, kde se v tom hlavní postavy plácaly - rybník se rozestoupil.

Tate se přestěhovala ke svému staršímu bratrovi, aby mohla chodit na magisterský program a pracovat o víkendech v nemocnici jako sestra. Hned při nastěhování potkala na chodbě přede dveřmi opilého na šrot, Milese.

Jak se říká chemie zapracuje a ti dva si spolu začnou. Miles odmítá vztah nebo cokoli tomu podobného a Tate chce právě opak. Šťastý konec? Jo, byl tam.

Hodnocení knihy: Děj není silný, spíš je emočně nabitý. Nedokázalo mě to zasáhnout jako jiné knihy. Někdy se do nich tak položíte, vtáhnou vás do sebe, že pak cítíte, jak bolestivou slovní facku postava dostala. Je škoda, že jsem tady nic podobného nezažila.

Nesrovnalosti

19. dubna 2017 v 10:00 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Ani jsem se nemusela moc namáhat, mozek nemusel šrotovat o sto šest a hlava nebolela jako střep. Někdy se odpovědi najdou snadno, protože jste na vlastní kůži zažili, co to znamená být svědkem nebo obětí lidské tzv. hlouposti.

"Lidská hloupost je nekonečná a udivující."

Jestli jste poznali větu známého fyzika, tak jste poznali, že jsem ji upravila a vylepšila. Lidé nejsou hloupí, ale dělají blbostí. To, že slyšíte, jak je někdo hloupý znamená, že udělal botu. Většinou se to nevztahuje k jejich inteligenčnímu kvocientu. Proč? Jsou ve stresu, jednají v afektu, nedávají pozor, snaží se dělat víc věcí najednou, ... Co dělat? Myslet! Nepospíchat, protože odstranit následky hloupých, unáhlených činů... Jo, to stojí vždycky za to. Hlavně když tu hloupost udělal někdo jiný, a zůstane na Vás to odčinit.

Upgrade, upgrade, upgrate

1. dubna 2017 v 4:53 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
V poslední době tohle vidím všude a leze mi to krkem. Samý upgrade, protože ta verze, co funguje nyní, není dostačující. Taková pitomost!

Zvýšení kvality ano, ale zvýšení na úkor zmenšení paměti? Jo, to jsou ti inteligentní lidé, kteří mají za úkol pracovat na novém a lepším. To ještě nikdo nevymyslel dokonalý program? Znamená to snad, že máme v tomto mezidobí upgradovat a čekat, dokud se z nebe nesnese zázračná dokonalost? A navíc, každý má jinou představu o "perfektnosti". Jak by to tak asi vypadalo?

Slovy počítačového programátora, který bojuje proti hackerům: "Tyhle ty novinky jsou na nic. Buď mají starou verzi a k té jenom přiklepnou doplněk nebo udělají novou a povrtají se v tom tak, že ani oni sami neví, co kde je a co to udělá. Pak se vytáčí horká linka o sto šest."

Bude mít pravdu, pan H.