Pes baskervillský (Příběhy Sherlocka Holmese) - Arthur Conan Doyle

7. března 2017 v 10:51 | Lola Kiss |  Beletrie
Vlastně ani netuším, proč jsem si knihu Pes baskervillský (The Hound of the Baskervilles, 1905) od Arthura Conana Doyla koupila. Asi mi to přišlo jako dobrý nápad, protože si jinak neumím vysvětlit ten zkrat. Nebo za to mohlo to filmové nadšení, které čítá několik variací na baskervillského psa. Každopádně, ať už se moje mysl pídila po čemkoli, tohle byl výsledek.

Během vyprávění jsem se dívala na Sherlocka jako na nějakého staršího padesátníka, který má nejraději doutníky a luštění záhad ze svého pokoje. Člověka to vyvede z omylu, ale přiměje to uvědomit si, že v době, kdy se psala a vydala kniha, byla doba jiná a mladí dvacátníci se chovali jako dnešní čtyřicátníci. (Nepovažuju za moudré zmiňovat pár výjimek, co potvrzují pravidlo.)

Přestože byl příběh z pohledu dr. Watsona, neznamenalo to nic převratného, dokud se neobjevil na scéně Sherlock a jako rytíř v zářivé zbroji všechny zachránil.

Hodnocení knihy: Jako detektivní pohádka mi to přišlo dost dobré. Dostal mě autorův smysl pro tvorbu napětí. V jednu chvíli, kdy se toulali po kopích s bažinami, se mu to na pár okamžiků povedlo. Nevím, ale občas mě Sherlock dokázal naštvat svými komentáři. Nebyl to žádný doktor House, u kterého jste to vzali (nebo jako v mém řípadě si ho oblíbili).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 26. března 2017 v 10:55 | Reagovat

Tahle kniha mě celkem zajímá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama