Zákon smečky #5 - Nekonečné jezero - Erin Hunter

6. února 2017 v 20:37 | Lola Kiss |  Beletrie
Nostalgické čtení. Jinak bych to ani nazvat nemohla. Vešla jsem do knihkupectví v Sušici (okr. Klatovy) na náměstí a vybírala, co bych si koupila ke čtení. Mám takový zvyk, že se snažím v každém městě koupit aspoň jednu knihu. Nevím proč, ale pokaždé když někam přijedu, hledám knihkupectví nebo antikvariát, nebo navštívím oboje. Zákon smečky #5 Nekonečné jezero (Survivors, The Endless Lake, 2014) od Erin Hunterové sice není první díl, ale to nevadí. Některé knihy jsou psány tak, že klidně přehodíte pořadí.

Smečka psů, která se skládá z vodítkových, divokých i hlídacích psů, se snaží dohnat zbytek své smečky, kterou vede Alfa. Hlavní je pes Šťístko, který býval městským psem samotářem. Kniha je psaná s jeho pohledu, ale ve třetí osobě. Dalšími postavami jsou hlídací fena Bouře, divoká fena Luna a její štěňata Brouk a Bodlina, pak je tam vodítková fena Marta, napůl vlk Alfa a jeho beta Hvězda, dále Sluníčko, Bruno, Bella,... Nepamatuju si všechny, protože jména se hodně střídala a také tam byly jejich bývalá jména před tím, než prošli slavností a dostalo jméno dospělého psa.

Zápletkou knihy je hledání cesty zpátky ke smečce a také souboj s hlídacími psy, kteří chtějí Bouři zpátky do smečky. Autorka dokázala, že sice je to pro děti, ale krev poteče stejně. S mírou, ale ano.

Hodnocení knihy: Jako první od Erin Hunter jsem dostala knihu Divoké kočky a jako menší, ne úplně malou, mě uchvátila. Styl psaní byl pro mě strhující a bylo to něco nového. Myslím, že jsem se do těch koček dokázala vctítit a vtáhlo mě to do děje. Po letech jsem narazila v knihkupectví na tuhle a nemohla jsem si nechat ujít příležitost přečíst si něco od ní. Sice se moje babča divila, proč si kupuju dětskou knihu, ale na moji odpověď, že tahle autorka umí psát, jen pokývala hlavou. Asi si o tom nic moc nemyslela, protože čte hlavně "harlekýnky" nebo Pod lampou. Každopádně jsem věděla, že se mi to bude líbit. A nezklamala jsem se. Ale je pravda, že knížky po děti by měly číst hlavně děti. Poutavé to ano, ale svým způsobem jsem měla problémy při vzývání ducha Lesopsa a Jezerního psa nebo Zeměpsice - jsem ateistka a tak trochu jsem měl boj i s tímhle. Nemám nic proti náboženství, ale nesedělo mi to. Přišlo mi to trochu moc, protože co se týče dětské fantazie a hranic, ty už dávno nemám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama