Whispered Lies (B.A.D. Agency #3) - Sherrilyn Kenyon

11. února 2017 v 13:40 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Přiznám se, že jsem knihu Whispered Lies četla kvůli autorčině stylu. Každopádně jsem se do ní začetla na netu, kam ji překládají šikovní lidičky, a když český překlad skončil, přešla jsem na stránky s anglickou verzí. Jo, chybělo mi to. Takže jsem se pustila do Whispered Lies (B.A.D. Agency) od Sherrilyn Kenyon.

Carlos nenastoupil do agentury zrovna v klasickém stylu. Před oficiálním uvedením musel prodělat kompletní rekonstrukci obličeje a také hlasovou modulaci. Jeho minulost by ho dokázala najít a zabít. Což se ukázalo jako pravdivé, když se musel vrátit do míst, odkud odešel.

Stejně jako jiní agenti BAD agentury, byl Carlos vyslán na misi, jejímž úkolem bylo vypátrat, a pokud možno polapit internetového hackera Mirage. Když se jim podařilo lokalizovat polohu, byl Carlos tím, kdo měl navázat první kontakt.

Gabrielle se schovávala v ústraní, protože se bála svého exmanžela, který ji vydíral. Také se schovávala před médii a humbukem, který vyvolávalo jméno její rodiny. Její poklidný život naruší agent, který tvrdí, že ji má za úkol chránit. Gabrielle tomu nechtěla věřit, dokud nezjistila, že její identita Mirage byla odhalena.

Jak to tak vypadá, kromě chycení Mirage, se na Carlose hrne další problém. Už od začátku po nich jdou nájemní zabijáci a také se někdo pokouší o Gabriellin život.

Hodnocení knihy: Na začátku jsem nebyla nadšená z představy, že bych se měla dívat na příběh z několika úhlů. Nelíbí se mi to u žádné knihy, protože mi vždy připadá, že to narušuje její strukturu. Každopádně tohle není ten případ, ale při čtení jsem si uvědomovala, že se práci podílely dvě autorky. Koneckonců je to vidět na obalu knihy. Když čtete víc knih od jednoho autora, uvědomíte si, že má jisté slovní obraty, spojení... svůj charakteristický styl. U knih překládaných do češtiny to moc nepoznáte. Abych se vrátila k Whispered Lies, četlo se to samo a byla jsem trochu překvapená, že věci nenabraly rychlejší nebo neočekávanější zvrat. Jak Sherrilyn Kenyon dokázala, její postavy nemusí mít nutně happy end nebo snadnou cestu. Mám trochu rozporuplné pocity, protože byly knihy - a doufám že vyjdou brzy další -, které nebudu moci odložit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama