V lese visí anděl - Samuel Bjork

6. února 2017 v 20:39 | Lola Kiss |  Beletrie
Když člověk brouzdá po netu, chytré cookie ho přepadnou a ukážou mu, co by se mu mohlo líbit. Hm, nevzpomínám si, že bych se nějak moc zajímala o norskou detektivku, ale budiž. Vzpomněla jsem si, že to bylo jednou v noci, kdy myš najela na obrázek a klikla. A potom, se mi obálka objevovala všude. Anotace byla zajímavá a prostě to něčím přitahovalo. Říká se, nesuď knihu podle obalu - nesoudí se, ale vnímá se dojem. V lese visí anděl (Det henger en engel alene i skogen, 2013) od Samuela Bjorka slibuje to, co ukazuje obálka. Mrazivé čtení, které nekončí dobře.

Holger Munch pracoval jako šéf tajné policejní jednotky, která dostávala ty nejhorší případy a hlavně ty, které bylo potřeba vyřešit v co možná nejkratší době. Finance nebyly problém. Jestli se chtěl vrátit do služby, netušil, že se bude jednat o případy sériových vražd šestiletých holčiček.

Mia Krüger bydlela na ostrově, kde se hodlala předávkovat alkoholem a prášky. Skoro se jí to podařilo. Její bývalý šéf dorazil den předtím, než se měla vydat za svojí sestrou, dvojčetem. Případ vražd v Mie probudil dávno zašantročené instinkty. Jestli se jí podaří vrátit se mezi lidi, závisí na případu a podmínce, že by jednotka pod vedením Holgera Muncha byla znovu v akci.

Na začátku nebylo jednoduché sledovat dění. Rozvětvilo se několik dějových linek, které se pak poskládaly dohromady. Smotávat tohle klubíčko bych tedy nechtěla. A rozmotávat už vůbec ne.

Malé holčičky jsou ustrojené s aktovkami, knížkami a panenkovském kostýmku. S cedulkou na krku.

Jak autor poukáže, ani v životě nevede jen jedna cesta a neřeší se jen jedna věc.

Hodnocení knihy: Není nic drásajícího než sledovat rozhovor dvou lidí, z nichž jeden je padouch a ten druhý o tom neví. Na začátku jsem nebyla nadšená, protože příběh vyprávělo víc lidí, ale pak to bylo tím lepší. Autor protkal všechny lidi a nejednalo se o samostatné články, ale spletitou síť. Tohle si musí přečíst každý milovník detektivek. Už se těším na další díl a doufám, že tenhle nebyl předzvěstí pádu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama