Kvílející schodiště (Lockwood a spol. #1) - Jonathan Stroud

6. února 2017 v 20:34 | Lola Kiss |  Beletrie
Podle všeho mám období, kdy jsem se nasytila románů a detektivek a hororů aj., protože začínám ulítávat na sci-fi a fantasy. Takže mě ani tolik nepřekvapilo, že jsem sáhla po knize, po které jsem pokukovala už v knižním katalogu. Lockwood a spol. Kvílející schodiště (Lockwood & Co. - The Screaming Staircase, 2013) od Johnathana Strouda je zajímavý a dobře podaný příběh.

Příběh se točí okolo Lucy, která odejde z malé vesnice po úmrtí svých kolegů, kteří stejně jako ona zapuzovaly duchy - zjednodušeně řečeno. Nechtěla spolupracovat se supervizorem, který byl za jejich úmrtí zodpovědný. Utekla do Londýna a podařilo se jí projít pohovorem u Anthonyho Lockwooda, šéfa malé firmy. Jakmile dostane práci, společně s Lockwoodem a Georgem pracují na případech.

A.J. Lockwood & spol.
Vyšetřovatelé
Po setmění zazvoňte a počkejte za železnou linií.

Líbilo se mi, že se v knize ukáže část minulosti, kdy spolu tahle trojice začala pracovat a zároveň se proplétá s přítomností. Takže se tam najde víc dějových rovin a nepůsobí to jako začátek příběhu, co by mohl nudit. Je to tak, jak to člověk vnímá běžně, když mu v hlavě sepne volná asociace.

Hodnocení knihy: Přečetla jsem, zamyslela se a dala bych jim 80%. Rozhodně jsem se pobavila a zároveň musela uznat, že autor umí psát. Sice je asi tak v polovině jasné, co by se mohlo stát, ale vůbec to neubírá na kvalitě vyprávění. Spíš Vás to vede směrem k obavám o postavy, které jsou v podstatě teenageři. Jasně, loví duchy a jiné přízraky, ale i tak. Jo, a skládám hold obalu knihy - paráda! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama