Ve tvých očích - Nicholas Sparks

23. ledna 2017 v 16:58 | Lola Kiss |  Beletrie
Přiznám se, váhala jsem, jestli se mám podívat na další knihu od Nicholase Sparkse. Přečetla jsem hodně "romantiky" v poslední době, a nechtěla být zahlcená. Když něčeho máte moc nebo si to dopřáváte moc často, není to takové krásné potěšení. Stane se to běžnou záležitostí. A upřímně, žádný autor nechce být běžným nebo průměrným. Ve tvých očích (See Me, 2015) se mi vysmívalo z katalogu Knižního klubu, z výloh, z regálu a pak dokonce i u pokladny. Tam jsem se prostě odhodlala a knihu přihodila na rostoucí hraničku. Že to zní jako závislost na nakupování? Ne! Ne. Ne. Knihy jsou potravou pro duši (chytrá hlava, co to řekla).

Ve tvých očích je kniha, která se odehrává v dnešní době, a hned na začátku mi bylo jasné, že je jiná než všechny ostatní, co jsem doposud přečetla. Nebyla jiná příběhem nebo postavami. Byla psaná v jiném duchu. Viděla jsem, že tohle není Nicholas Sparks, jak ho známe. Tohle bylo něco nového. Těšila jsem se, až to prozkoumám.

Colin studoval vysokou školu a v osmadvaceti letech se také aktivně věnoval bojovým sportům.

Maria pracovala jako právnička v odvětví pojišťovnictví, a většinu volného času trávila pádlováním na moři.

Kdo je svedl dohromady? Náhoda, při které se Maria bála, že ji Colin ublíží. Ona měla problémy s přezutím pneumatiky a on měl celý obličej ztlučený kvůli odehranému zápasu. Takže se rozešli stejně rychle, jako se potkali. Naštěstí měla Maria sestřičku, která chodila do třídy s klukem, co vypadal jako z mlýnku na maso. Jedna a jedna jsou dvě. Serena, Mariina sestra, je svedla znovu dohromady.

Hodnocení knihy: Většinou jsem říkala, že to byl muž ve Sparksových románech, kdo věděl, že spolu stráví zbytek života. Bylo to tam, tak hezky schované, že si to člověk uvědomil, až poté, co knihu dočetl. Tady se stalo, že to bylo přímo nadneseno. Nebyl to typický styl, na jaký jsem si u autora zvykla. Dovedl vyprávět způsobem, že jsem se zažrala do děje natolik, že jsem zapomněla na banánové sušenky troubě. Ve tvých očích sice nese jméno spisovatele Nicholas Sparkse, ale není to ono. Nevím, jestli proto, že změnil téma nebo se pokoušel posunout dál?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama