Scotland Street - Samantha Young

23. ledna 2017 v 16:53 | Lola Kiss |  Beletrie
Když jsem se na knížku Scotland Street (Echoes of Scotland Street, 2014) od Samanthy Young těšila, skoro jsem každý den byla na webových stránkách knihkupectví a sledovala jako predátor svou kořist. Pořád to bylo tak strašně daleko, že mě napadlo, co kdybych si to přečetla v angličtině? Jenže mi pak došlo, že bych to dělat neměla. Knihu jsem měla objednanou v češtině a kdyby - nedej bože - bych to měla pak někdy číst v češtině (!) - nedopadlo by to dobře.

Pak jsem knihu konečně držela v ruce a těšila jsem se jako malé dítě o Vánocích. Byla jsem tak nadšená a pak.. A pak... Nadšení trochu povadlo, protože kniha ztratila jiskru. Nebyl to ten samý ohňostroj, který jsem cítila při čtení předchozích dílů.

Když se vám v knize vyskytnou postavy, kterým dáte stejně velký prostor jako svým hlavní hrdinům, může to mít nepříznivý dopad. Čím víc ukazujete jednu postavu v takovém či oném světle nebo věku, zkrátka si je jako čtenář zafixujete. Pokud by se mělo jednat o hladký přechod, měly by se postavy v knihách vyvíjet. Nebo v opačném případě se o nich letmo zmínit a nechat je pak v pozadí.

Tohle jsem měla trochu jako problém.

Kniha se točila kolem Colea Walkera, mladšího bratra Jo (London Road), který se vypracoval na manažera v tetovacím salónu proslulého tatéra Motherwella. Jistě, v podniku jsou všichni jako rodina. A pak se do téhle rodiny připletla Shannon.

Příběh byl dobrý, a byl na jednu stranu uspěchaný a také mi přišel nedotažený. Jakoby se na něco zapomnělo. Nebylo to dramatické nebo směšné. Nemohla jsem si vybrat, co mi na tom nesedělo a ani teď, s delším časovým odstupem, nevím.

Hodnocení knihy: Třebaže jsem se ztotožnila s postavami s uměleckým založením, nějak jsem nemohla uvěřit jejich příběhu. Měla jsem, a pořád mám problém, s uvědoměním si, jestli to tak mělo být nebo se autorka zakousla do příběhu, u kterého i nebyla jistá koncem. Vzhledem k tomu, že před Scotland Street vyšly jiné díly a každý byl stejně skvělý, tápu proto, co se kde mohlo zvrtnout. Možná to byla umělecká osobnost, kterou vložila do Colea a Shannon, zatímco jí to moc nesedělo? Nevím, ale něco mi prostě brnká na nervy a říká mi, že je v tom nějaký háček. Něco není v pořádku, jak by být mělo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama