Otrokyně citů (Psy-Changeling #1) - Nalini Singh

23. ledna 2017 v 16:55 | Lola Kiss |  Beletrie
Dívala jsem se trochu skepticky na celou sérii hlavně po přečtení druhého dílu Předtuchy smyslnosti od Nalini Singh, ale pak jsem si řekla: Čert to vem! Objednala jsem si první díl Otrokyně citů (Slave to Sensation, 2006) a pak také třetí díl Ledové pohlazení. Fungovalo to, a změnil se mi názor? Jednoznačně.

Otrokyně citů je knížka, která člověka doslova nakopne. Je prodchnutá vším, co byste čekali pro povznesení nálady. Když čtete knížku, vnímáte kromě příběhu i to, jakým stylem je napsaná. Knížky vás můžou nudit, otravovat nebo rozčílit nebo ve vás vyvolají pocit, že tohle je ono. Takhle má vypadat kniha, která zaujme.

Sascha žije ve světě, kde její rasa Psy vládne. Alespoň si to myslí, než se setkají s Měňavci, konkrétně s levharty. Jak se ukázalo, Psyové nejsou ti, kdo tahají za nitky v celém světě, ale mají pouze částečný vliv. Sascha pracuje na projektu výstavby domů, když se seznámí s alfou levhartí smečky DarkRiverů, s Lucasem. V čem tkví hlavní problém? Lucas může přijít na to, že Sascha není chladný Psy, u kterého byly potlačeny všechny emoce. Sascha je cítí všechny a to v míře, která se znásobí po jejich setkání.

Lucas jako levhart má své plány, které se lehce přetaví v něco docela jiného. Namísto pokoušení se ze Saschy vymámit informace ohledně Rady Psyů a o jejich plánech, získá Lucas v Saschě spojenkyni.

Hodocení knihy: Kdybych bývala četla tenhle díl jako první, moc bych si to usnadnila. Ale protože já jsem já, většinou zapomínám, že jsem se zařekla a měla bych číst knížky postupně, zvláštně pak z jedné série! Každopádně bych se měla vrátit ke chvalozpěvu. Příběh byl podaný lehce a přirozeně se rozvíjel. Autorka nevyvíjela zbytečný tlak, aby postavy dostrkala k sobě a teprve později řešila, jak to udělat uvěřitelné. Tím mě nadchla, že jsem vytáhla z knihovny další díl a s chutí se do něj pustila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama