Orel v písku (Eagle #7) - Simon Scarrow

8. ledna 2017 v 10:13 | Lola Kiss |  Beletrie
Jak mi tahle dvojice chyběla. Cato a Macro. Uplynula dlouhá doba než jsem se dostala zpátky k Římanům. A oba se vrátili do mého povědomí s plnou parádou. Orel v písku (The Eagle In the Sand, 2006) od Simona Scarrowa.

Jak se ukázalo, Narcissus nehodlá své špehy pustit lehce a pro Catona s Macronem to představuje něco kolem roku než dokážou splnit následující úkol.

Podívat se do východních zemí není zrovna vzrušující, protože neustále horko a nedostatek vody a bandité jsou na denním pořádku.

Macro byl pověřen stát se prefektem druhé ilyrské kohorty a nahradit místního nespolehlivého velitele, a podle Narcissa, zrádce císaře Caudia, kdy Cato bude jeho zástupcem.

Během cesty se dostanou do potíží - Macro ztratí pověření, kde je jmenován prefektem a Cato jeho zástupcem, a Cato utrpí otřes mozku a Macro ho musí svěřit do rukou jejich průvodce Šimona. Takže hned na začátku se dostanou do pořádné šlamastyky.

Hodnocení knihy: Návrat k téhle dvojici se ukazuje stále víc návykový. Příběh hlavně potřeboval návrat k starému dobrému válčení a poukázání na to, že jedině přátelům se dá důvěřovat. Spolehnout se na ně. Tímhle dílem se série o římské armádě znovu pozvedla na velmi dobrou úroveň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama