Downside 3: Město duchů - Stacia Kane

16. prosince 2016 v 18:23 | Lola Kiss |  Beletrie
Downside 3 Město duchů (Downside Ghosts 3: City of Ghosts, 2010) od Stacie Kane je třetím a zároveň doufám-že-ne-posledním dílem vydaným u nás.

Série Downside Ghosts:
1) Smrtící duchové
2) Oči mrtvých
3) Město duchů

Děj se opět posunul o krátký časový interval, takže není nutné zjišťovat, co a jak a proč.

Cesarie "Chess" Putnamová pracuje jako Odhalovačka ve službách Církve. Jejím úkolem je potvrdit přítomnost ducha nebo duchů v domě a provést rituál Zapuzení - převedení ducha na druhou stranu. Za chodu jí udržují drogy a cigarety. Když si uvědomila, že k Postrachovi něco cítí, bylo to v tu nejmíň vhodnou chvíli. Případ, na kterém pracovala byl prosycený sexuální magií a Chess jí byla ovlivněna, když byla s Lexem. A bohužel je nachytal Postrach.

Kromě propasti mezi Chess a Postechem se kniha zaobírá případem, který má nečekaný dopad na všechny. Bohužel ne všichni to přežijou. Hodně jsem ocenila, že se autorka s každou knihou nepokouší stupňovat napětí, ale snaží se to držet v jedné rodině. Nepokouší se stále vnášet těžší a složitější odbočky, nesnaží se to gradovat. Hodně knih mělo tendenci stoupat a pak kvalita začala upadat.

Hodnocení knihy: Knihu jsem si vzala do Prahy, kde jsme trávily víkend a rozhodně jsem nečekala, že ji celou přečtu během jednoho dne. A pak jsem ji brala opakovaně do ruky, abych si četla znova. Proč? Protože jsem hledala další díl, ale ten v češtině nevyšel. A co hůř? Nemohla jsem najít knihu, co by mě vtáhla do děje stejně jako tyhle. Uf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama