Downside 3: Město duchů - Stacia Kane

16. prosince 2016 v 18:23 | Lola Kiss |  Beletrie
Downside 3 Město duchů (Downside Ghosts 3: City of Ghosts, 2010) od Stacie Kane je třetím a zároveň doufám-že-ne-posledním dílem vydaným u nás.

Série Downside Ghosts:
1) Smrtící duchové
2) Oči mrtvých
3) Město duchů

Děj se opět posunul o krátký časový interval, takže není nutné zjišťovat, co a jak a proč.

Cesarie "Chess" Putnamová pracuje jako Odhalovačka ve službách Církve. Jejím úkolem je potvrdit přítomnost ducha nebo duchů v domě a provést rituál Zapuzení - převedení ducha na druhou stranu. Za chodu jí udržují drogy a cigarety. Když si uvědomila, že k Postrachovi něco cítí, bylo to v tu nejmíň vhodnou chvíli. Případ, na kterém pracovala byl prosycený sexuální magií a Chess jí byla ovlivněna, když byla s Lexem. A bohužel je nachytal Postrach.

Kromě propasti mezi Chess a Postechem se kniha zaobírá případem, který má nečekaný dopad na všechny. Bohužel ne všichni to přežijou. Hodně jsem ocenila, že se autorka s každou knihou nepokouší stupňovat napětí, ale snaží se to držet v jedné rodině. Nepokouší se stále vnášet těžší a složitější odbočky, nesnaží se to gradovat. Hodně knih mělo tendenci stoupat a pak kvalita začala upadat.

Hodnocení knihy: Knihu jsem si vzala do Prahy, kde jsme trávily víkend a rozhodně jsem nečekala, že ji celou přečtu během jednoho dne. A pak jsem ji brala opakovaně do ruky, abych si četla znova. Proč? Protože jsem hledala další díl, ale ten v češtině nevyšel. A co hůř? Nemohla jsem najít knihu, co by mě vtáhla do děje stejně jako tyhle. Uf.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 modni-hity modni-hity | E-mail | Web | 16. prosince 2016 v 18:42 | Reagovat

Ahoj krasni blog mohla/mohl by si sa pozriet aj na moju stranky
DAKUJEM :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama