Detektiv - Arthur Hailey

11. prosince 2016 v 10:23 | Lola Kiss |  Beletrie
Detektiv (The Detectvie, 1997) od Arthura Haileyho byla jednou z knih, na kterou jsem narazila v jiné knize - a stejně jako u Cuja, jsem chtěla vědět víc. Jestli to bylo dobré rozhodnutí? Asi ano. Akorát se tím prověří naše hodnoty. Kam až jsme ochotni zajít a co jsme ochotni tolerovat nebo předstírat, že to nevidíme?

Dvanáct let se coby kněz učil Bibli, pak se stal detektivem a zůstaly mu pouze jeho smysly pro spravedlnost. To, že rok podváděl manželku si odůvodnil... a věděl, že ji ani syna nechce opustit.

Jednačtyřicetiletý Malcom Ainslie pracuje jako seržant v oddělení vražd, předtím byl knězem. Jestli si něco odnesl z minulého povolání? Ano, Bibli si pamatuje dokonale. Přestože má manželku a syna, nebránilo mu to začít si roční románek s kolegyní. S kolegyní se přitahovali, takže neviděl důvod, proč by si to měl odpírat. Při čtení jsem si říkala, že to bylo jako sledovat pokrytce, který dělá všechno proto, aby jím nebyl.

Hlavní zápletkou knihy jsou dvojnásobné vraždy, spáchané zvlášť krutým způsobem. Kniha je rozčleněna do pěti částí. Díky Ainslieho minulosti se ukázalo, že vraždy mají význam v Bibli. Vrah Elroy Selby Doil se zaměřuje na jednu konkrétní část a pak svou "pomýlenou" myslí interpretuje její slova. Kromě toho se v knize rozebírají i jiné úkladné vraždy. Jak se nakonec ukázalo, musela se vyřešit ještě jedna dvojnásobná vražda.

Hodnocení knihy: není co vytknout. Styl psaní, volba slov, odbornost...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama