Temná hrdinka 2 Růže podzimu - Abigail Gibbs

9. listopadu 2016 v 7:35 | Lola Kiss |  Beletrie
První kniha Temná hrdinka 1: Večeře s vampýrem http://lola-kiss.blog.cz/1309/temna-hrdinka mě nenadchla, ale rozhodla jsem se dát další šanci a přečíst si druhý díl ze série Temných hrdinek. Růže podzimu (Autumn Rose A Dark Heroine Novel, 2014) od Abigal Gibbs byl v jistých ohledech lepší než první, ale pak jsem si uvědomila, že spisovatelka by potřebovala ještě trochu času.

Nejde o to, že by si neuměla vybrat dobrý námět, uměla, ale neuměla ho tak dobře podat, jak by si to příběh zasloužil. To, že jsou knihy propojené a v mezích dobře propracované, nezachrání myšlenku, co se vám vyklube v hlavě, když si přečtete první stránky. Není to úplně ono. Chtělo by to ještě něco, co mladé spisovatelce chybí na zkušenostech.

Vévodkyně anglická Autumn Rose z domu Věčného léta pracovala jako servírka v kavárně a chodila do státní školy, kde nejen studovala, ale také měla za úkol školu chránit před jinými temnými bytostmi, protože je Čaromocná.

Odfrkla jsem a vyhnula se pohledem zrcadlu, které by mi ukázalo jizvy táhnoucí se po celé pravé polovině těla. Do výše stehen se kroutily a zatáčely v odstínu světle červené, na bocích přecházely do nachova. Na pažích bledly do okrově žluté a na oblieji hrály do zlata.
- popis Autumn -

Po smrti babičky se nedokázala smířit s její nedořešenou vraždou. Věděla, kdo zná odpovědi, ale nedočkala se jich. Dalo by se říci, že život nežila, ale přežívala.

"Proč bych měla být samotář?" zeptala jsem se, aniž bych od ní odtrhla oči.

Vrátila mi pohled. Oči se jí rozšířily a po spáních jí začal stékat pot. Nervózně bubnovala prsty po okraji horního talíře, a když jsem se pohnula, abych sebrala pár jídelních lístků, zamračila se a vyjekla. Talíře jí vyklouzly z rukou a letěly k vykachlíkované podlaze.

Pohybem prstu jsem je zastavila v letu a vrátila zpátky na pracovní desku.

Jeho královská výsost Fallon z Athenei jako princ dostal za úkol dávat pozor na mladou věštkyni Autumn, vévodkyni. Bohužel o svém pravém důvodu jí neřekl, což by mohlo vyvolat rozkol mezi nimi, kdyby se autorka tolik nerozepisovala o jiných a méně vážných věcech.

"Co tady děláte?" zeptala jsem se a konečně mi došlo, že bych se měla zahalit. Ale i když jsem se snažila přitáhnout si cípy župánku, velký rozdíl v tom nebyl - nebyl dost dlouhý na to, aby zakryl mé titěrné kalhotky, a ne dost široký, aby mi přikryl hrudník. Uvědomovala jsem si, že nemám podprsenku.

Což bylo sice vtipné, ale tak trochu to postrádalo na smyslu. Kniha byla vedena jinak a tahle scénka byla spíš laciná než aby přiživovala napětí mezi postavami.

Hodnocení knihy: dala bych jí dvě hvězdičky, ale ty by se vztahovaly na nápad a vymyšlený svět, do kterého je příběh posazen. Jinak bych řekla, že postavy a děj byl jako překážkový běh. Nebylo to ucelené a odbíhání od tématu bylo spíš jako chytání se stébla. Čtení nezanechalo dobrý pocit, ale spíš vyvolalo lítost nad dobrým příběhem, ale špatně podaným. Jsou věci, které si máte promyslet dopředu, takže pokud se v knize zapomenete zmínit o důležitých událostech, nevracejte se k nim ve vysvětlování v další knize. Nedělá to dobrotu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama