Pro život cokoli

24. listopadu 2016 v 8:39 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Zjistíte, že s postupem času vám ta práce nebude připadat tak vzrušující jako na začátku. Emma se těšila, jak bude pomáhat lidem, jak se bude podílet na tom, aby lidský věk se posouval za hranici sta let. Nebylo nic neobvyklého, že se orgán, který nefungoval, nahradil uměle vytvořeným. Nebylo ani žádnou novinkou, když si lidé požádali o nové srdce. V poslední době zájem o srdce prudce narostl. Považovala to za sezónní trendy. Minulý rok se na trhu vyskytovalo nejvíc poptávek na plíce.

"Subjekt č. 1 reagoval pozitivně." Přečetla si hlášení z pokoje 101, která znamenalo: hackování bylo úspěšné, ale automatická kontrola funkčnosti nastavená na dvě minuty, mechanismus uvedla zpátky do pohybu.

"Subjekt č. 8 reagoval negativně." Takže firma ztratila jeden mechanismus srdce, ale ten člověk…

Jo, na tohle si ještě nezvykla. Lidé, tedy subjekty, podepisovaly smlouvu, která je zavazovala k užívání výhod a varovala před možnými vedlejšími účinky.

Vedlejší účinky… Jo, pojmenovali to moc hezky.

Ema ověřila objednávku a platbu a poslala ji nahoru. Mechanismus srdce, novinka roku, měla přes sto tisíc zájemců. Slovo pokrok dnešní dění už nedokázalo vystihnout.

Před hodně dávnou dobou to byly umělé chlopně, dialýzy, mimotěláky, stroje, které vám připravily sendviče. A dneska? Dneska si v podstatě můžete objednat cokoli a oni vám to doručí do nemocnice a aplikují. Dostanete i kontrolní tablet, který je napojen na všechny nové součástky, co jste si objednali. Takže, pokud vás něco zlobilo, stačilo spustit program na rozpoznání selhání a voilá - chyba vyřešena.

"Jak to jde s novým projektem?"

"Pořád vychytávám mouchy. Poslední testování dopadlo dobře, ale stejně se dokázali nabourat do naprogramování a vyzkratovali ho." To byla jedna z nevýhod. Přestože bylo tělo vodičem a jistý mírný proud elektřiny mu protékal tělem, pro pumpu krve to nebylo dost. Bylo zapotřebí tam dodávat malé množství navíc. A právě na tom zatím ztroskotaly všechny pokusy. Zamyslela se. Skoro všechny.

"Ztráty?"

"Ne." Emma se pořád divila nadtím, jak rychle si lidé zvykli, že se v téhle branži neptají na lidské životy, ale na součástky, které je potřeba koupit, aby se nově vyvíjený orgán mohl znovu zprovoznit. Lidé, kteří souhlasili s testováním, za to nebyli placeni, ale pobírali jisté výhody, o kterých bylo lepší pomlčet. Ani Emma přesně nevěděla, jaké výhody její zaměstnavatel nabízí.

"Náhrady?"

"Jedna." Tolik se musí objednat, když subjekt č. 8 reagoval negativně. Jeden člověk.

"Pošlu ti seznam a vyber si. Doporučuju žadatele č. 368."

Emma kývla hlavou a sledovala náběráře. Jejich úkol byl jednoduchý, najít co nejvíc lidí, kteří chtěli získávat výhody a mít jako první přístup k "náhradním dílům" a nemuset za ně platit. Tedy, kromě jediné a poslední platby, co kdy udělají.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 C.V.OK. C.V.OK. | E-mail | Web | 29. listopadu 2016 v 22:25 | Reagovat

Zmluva s diablom trošku inak. Wow. Krutý ale krásny nápad a ešte krajšie spracovanie. Máš moje najhlbšie uznanie - obdivujem tú fantáziu a zručnosť, s akou bolo dielko podané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama