Hledání podmanivé krásy - Jennifer Probst

1. listopadu 2016 v 18:32 | Lola Kiss |  Beletrie
Říkala jsem, že nová série od Jennifer Probst Searching for… nepatří mezi moje oblíbené. Pak jsem si náhodou přečetla anotaci k Hledání podmanivé krásy (Searching for Beautiful, 2015) a měla jsem jasno. Wolfe byla moje oblíbená postava… Když si něco oblíbíte, chcete se o tom dozvědět víc. A příběh Wolfea je jedním z nich, na který jsem se těšila.

A protože kniha nezklamala hned na začátku, musím se podělit o scénu, která mluvila sama za vše:

"No to mě poser."

Šokovaně zíral na výjev před sebou.

Na chodníku se před ním rozplácla nevěsta. Kolem ní se vznášel oblak krajek a perličky se rozlétly jako nádherné hejno. Wolfeovi se na okamžik zastavilo srdce, několikrát koktavě zatepalo a pak se zase rozeběhlo.

Dvacetišestiletá Genevieve MacKenzie vystudovala medicínu a začala pracovat v nemocnici jako rezidentka. Jedno vedlo k druhému a ona se zamilovala do svého šéfa Davida. Dva roky byli spolu a všechno směřovalo k svatbě. To, že byla Gen čím dál víc utahaná a na kamarády neměla tolik času šlo stranou. Vždyť on byl přece takový skvělý, slušný, charismatický muž. Jak se ukázalo, když Gen vyskočila oknem, nebyla to idylka.

"To není jeho vina. Nikdy mi nechtěl ublížit, o tom mě vždycky ujišťoval. Asi jsem ho k tomu přinutila, protože jsem neposlouchala."
- Gen k Wolfeovi -

Dvacetišestiletý Wolfe pracoval stejně jako Sawyer v hotelovém řetězci Purity a dodělával si vysokou školu. Rozhodně neměl radostné dětství, protože dětství neměl vůbec. Jeho nejlepší kamarádka Gen se měla vdávat a jeho celou dobu sžíraly pochybnosti. Nemohl jí nic říct, protože vypadala a říkala, že je spokojená. A když se s ním přestala vídat, raději nezasahoval. Přesto na ni dával pozor.

Ne. Neudělá to. Neudělá.

Udělala.

Odhodila deku, vykasal si noční košili a odhalila nahou křivku lévého boku. "Co tomu říkáš? Bylo by to vidět třeba v bikinách, ale bylo by to víc soukromé, nemyslíš?"

...

Vyskočil z gauče, jako by si sedl do mraveniště. "Jdu si dát sprchu. Dívej se, na co chceš."

Oči se jí překvapením rozšířily, Wolfe ale nečekal na odpověď. Zavřel se v koupelně, vodu seřídil na tepltu oceánu u Antarktidy a vrátil se k jepriškám.

Musí se rychle srovnat.

Gen utekla a Wolfe ji odvezla pomohl jí překonat prvotní šok a také jí vysvětlil, že s ní nic špatného není.

Hodnocení knihy: Jedno velké ano, konečně jsem se dočkala a Jennifer Probst napravila, co předchozí knihy pokazily na dojmu. Poutavé četní a jako oddechovka klidně, ale jsem ráda, že bylo zpracováno téma, o kterém většina lidí nechce mluvit, předstírá že neexistuje nebo se to děje z důvody, který je možné racionálně zdůvodnit - není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama