Volba - Nicholas Sparks

20. října 2016 v 8:11 | Lola Kiss |  Beletrie
Někdy se potřebujete obrátit na tvorbu autora, u kterého víte, že vás nezklame. Jedním z nich je pro mě Nicholas Sparks. Tentokrát jsem v Plaze v Plzni sáhla po titulu Volba (The Choice, 2007). Sice jsem si přečetla anotaci, ale jak se ukázalo, moc nápomocná nebyla.

"Ten, kdo nic nedělá, je jediný, kdo nic nedělá."
- Stephanie -

Děj se odehrává v Beaufortu, v Severní Karolíně. Přímořské městečko, kde si všichni vidí do talíře. Příběh začíná prologem v únoru 2007, a pak se vrací do května 1996, a docela nezvykle končí epilogem. (Za ten epilog jsem moc, moc vděčná.)

Květen 1996...

Dvaatřicetiletý Travis Parker pracuje jako veterinář a ví, jak si užívat života. V Beaufortu žije celý svůj život, a přestože procestoval celý svět, pokaždé se chtěl vrátit zpátky domů. Všichni jeho nejlepší kamarádi jsou ženatí a mají děti. Travis si uvědomil, že by se mu to líbilo také, ale nenašel tu pravou, jak s oblibou říká manželkám jeho kamarádů. Stephanie je Travisova sestra a nejde si ji neoblíbit - její smysl pro humor a vidění světa.

Travis zavrtěl hlavou. "Kamarádství neexistuje. Rozhodně ne mezi svobodným chlapem a holkou v našem věku. Tak to nefunguje, leda mezi těmi, co se znají odedávna. Určitě ne mezi dvěma cizími lidmi."
- Travis ke Gabby -

Šestadvacetiletá Gabby Holand pracuje jako asistentka lékaře na pediatrii. Do Beaufortu se přestěhovala kvůli sobě, ale také kvůli přítelovi Kevinovi. Jak se ukázalo, dům byl krásný, ale občas měla problém se svým hlučným sousedem. Poslední kapkou byla její březí kolie a sousedův volně pobíhající boxer.

Jak se ukázalo, Gabby se nechala unést a vysypala na Travise všechno, a neopomněla zdůraznit, že se také bude muset podílet na zajištění domova pro štěňata, která bude její kolie Molly mít kvůli jeho boxerovi Mobymu. Travis ji vyslechl, ale nedostal se k tomu, aby jí řekl celou jednu větu.

Setkali se další den u veterináře, kde se situace vyjasnila a Gabby by se nejraději propadla hanbou. Mobby je vykastrovaný a Travis je veterinář. Gabby by Travise nejraději nějakých padesát let neviděla a Travis je opačného názoru - chce ji vídat.

Ani ne za minutku se otevřely dveře. Gabby si nejdřív všimla bílého pláště a vzápětí i jména vyšitého modrými písmeny. Chystala se promluvit, avšak náhlé prozření jí to znemožnilo.

"Ahoj," pozdravil Travis. "Jak se vede?"

Hodnocení knihy: Sparks dokáže neuvěřitelné věci - když vás dostane na vrchol, stejně rychle vás smete dolů. Rozhodně jsem nechtěla, aby to skončilo. Ne takhle. Jestli to bylo v něčem jiné? Nevypovídalo to o lidech a jejich osudu, ale o tom, co ho utváří. Připomene, že stačí jedno slovo a všechno se může změnit. Takže pak vyvstala otázka, jestli Travisovo rozhodnutí bylo sobectvím?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama