Cujo - Stephen King

20. října 2016 v 8:03 | Lola Kiss |  Beletrie
Řekněme, že jsem četla pět knih od různých autorů a z těch pěti knih, tři obsahovaly narážky na postavu od Stephena Kinga - Cujo (1981). Jednou si řeknete: "No dobře.", ale pak se začne "Cujo" objevovat častěji, až si řeknete, že to není možné a musíte se podívat, co přesně ty narážky znamenají. Je to jako mít v hlavě neustálou připomínku, že si něco chcete zjistit - musíte zjistit. Hledala jsem Cuja dlouho, ale nakonec jsem uspěla.

Cujo je pětiletý bernardýn desetiletého chlapce Bretta Cambera z Castle Rocku v Maine. Nikdy nikomu neublížil a vždycky ho označovali jako psa dobráka. Tak to také bylo do doby, než Cujo pronásledoval králíka a pak ho v temné noře pokousali netopýři. Dostal vzteklinu… Pomalý rozklad nervové soustavy.

Joe a Charity Camberovi žili na konci silnice, kde Joe pracoval jako mechanik a byl klasický vidlák, zatímco Charity byla doma a starala se o syna a o to málo peněz, co měli. Rozhodně promrhala léta na chlapa, s kterým žila a ani nevěděla proč.

Vic a Donna Trentonovi se přestěhovali do Castle Rocku i s malým synem Tadem, aby měli klidný život. Klidného života si užili - Donna si našla milence, ale pak ho odkopla, a Vic se pokoušel udržet nad vodou vlastní firmu.

První Cujovou obětí byl Gary Pervier, válečný veterán, který se chtěl odpravit chlastem. Cujo byl rychlejší.

Druhou Cujovou obětí byl Joe Camber, který šel vyzvednout svého kámoše Garyho, aby odjeli do velkoměsta za chlastem, ženskýma a zábavou. Cujo byl schovaný ve sklepě a Joea překvapil.

Další obětí se stal šerif... A pak i Tad...

Hodnocení knihy: přečetla jsem, pochopila, zaklapla knihu a vrátila jí na polici. Čím víc se odvíjel příběh, tím víc se autor uchyloval k vulgarismům a nespisovnému jazyku. Jestli to mělo nějaký efekt? Že si toho všimnete. Rozhodně to bylo lepší než Carie. Možná nečtu ty správné knihy, ale zatím jsem nepřišla na to, co dělá Kinga vrcholem hororové tvorby. Cujo má svoje momenty, ale nedokázal mě vtáhnout do děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama