Z deníku strážce

14. září 2016 v 11:11 | Lola Kiss |  Tvář démona
Televize běžela s tlumeným zvukem a Gregori sledoval večerní zprávy. Reportérka vypadala nemístně. Načesaná, uhlazená s těžkým make-upem. Sice se tvářila, jak jí to je líto a blekotala o tragédii, ale stejně věděla kulový.

Znechuceně vypnul zvuk a sledoval, jak probíhají záchranné akce. Jo, takhle z pohodlí domova se zdálo, že se nikomu nic vážného nestalo. V záběrech všichni pobíhali a ranění byli odnášeni. Jo, objevilo se i pár pytlů ležících na zemi.

Gregori chtěl přepnout kanál, aby se mu přestal zvedat žaludek, ale nemohl. Sledoval hemžení na náměstí, kde před třema hodinama vybuchla bomba. No, vlastně nevybuchla, ale odpálil ji ten mladý kluk, co mu nemohl bejt ani sedmnáct. A důvod? Neřekl nebo ho aspoň nikdo, kdo přežil, neslyšel.

Dusivý kouř, který s každým nádechem rozedíral plíce a čím víc, jste kašlali, tím to bylo horší. Plameny, které se rozšířily a spalovaly cokoli v nejbližším okolí. Auta, lavičky, uschlé kytky, lidi. Pach spálenýho masa byl nejhorší, mísil se s benzínem, a když jste jednou začali zvracet, nebylo vám líp. Nehorší pohled byl na lidi, kteří se plazili po zemi a hořeli. Chtěli jste jim pomoct, ale věděli jste, že to černé ohořelé z posledních sil plazící se tělo je v podstatě mrtvé. Zkoušeli jste uhasit oheň, ale bylo pozdě. Všechno oblečení bylo přiškvařené, vlasy byly pryč a zůstala jen ohořelá černočervená lebka.

Gregorimu se dělalo špatně ze záběrů místa, kde ještě před několika hodinama pracoval. Na tohle si nikdy nezvykne. Na něco takového se nedá zvyknout. Sice seděl doma, ale pořád v hlavě slyšel pronikavé výkřiky, co volaly o pomoc. Zoufalé zvuky, které vycházely z lidských pochodní. A pak tam byla ta nejhorší úpění bolestí ze ztráty končetiny, kvůli popáleninám a beznaději.

Reportérka hlásila, že bylo zraněno dvě stě lidí. Z dvě stě lidí byla stovka mrtvá a ti zbylí odvezeni do nemocnic. Proto se tvoří krizové plány a dispečeři se domlouvají mezi sebou. Reportérka neřekla, že v kritickém stavu poměrná většina nepřežije. Buď zemřou v nemocnici, nebo během převozu. Reportérka nechávala lidem malou naději.

Gregori vypnul televizi a šel do sprchy. Potřeboval z hlavy vymazat obrázky, které v televizi neukázali a ani nemohli. Obrázky, které by nikdo neměl vidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matej Matej | Web | 14. září 2016 v 11:32 | Reagovat

Na ruských kanálech ukazují všechno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama