Útěk do samoty - Nicholas Sparks

7. září 2016 v 17:52 | Lola Kiss |  Beletrie
Na začátku jsem knihu Útěk do samoty (Rescue, 2002) od Nichalse Sparkse četla a nějak se nemohla rozhoupat, jestli se mi líbí nebo ne. Čekala jsem, kdy si pomyslím, že je to docela nudné a předvídatelné nebo si řeknu: "Tenhle se mi líbí." Odpovědi na tu palčivou myšlenku jsem dostala asi v polovině knihy, kdy jsem si uvědomila: "Zase mě dostal."

Nicholas Sparks http://lola-kiss.blog.cz/1504/nicholas-sparks vypráví příběhy jemu vlastním způsobem, který ve vás probudí ty nejradostnější vzpomínky nebo vás dokáže přimět sáhnout si na dno spolu s hlavní postavou. Možná to prožívám až moc, ale neměly by knihy být právě o tomhle? Zapůsobí na vás tak, že si po jejím přečtení připadáte spokojeně? Příjemně nabuzeni?

Příběh se točí okolo malého městečka Edentonu v Severní Karolíně. Mladá žena Denisa Holtonová se přestěhuje do starého domu po své matce spolu s čtyřletým Kylem. Jejich život není jednoduché a nabere nové obrátky, když během bouřky sjedou ze silnice.

Dobrovolný hasič Talyor McAden kontroloval elektrické vedení a během bouřky narazil na auto v příkopě. Mladá žena nebyla vážně zraněná, ale do nemocnice musela. Denisa sice odmítala a pokoušela se hledat svého syna Kylea, ale zkolabovala. Její syn se ztratil na několik hodin. Bouřka a chlad a noc. Nakonec vše dopadlo dobře a Taylor našel Kyle schovaného v mokřinách. Kyle si s Taylorem vytvořil pouto.

"Co říkal? Že se mu líbila?"

"Nic takového jsem neřekl," pospíšil si Taylor.

"Ani jsi nemusel. Vidím to na tobě. Ostatně těžko bys jí odvážel nákup, kdyby se ti nelíbila." Melisa se otočila k manželovi. "Už je to tak, líbí se mu."

"Od kdy mluvíš za mě, prosím tě?"

"Tak co dál...", usmála se. "Je hezká?"

"Co je to za otázky?"

Znovu se otočila k manželovi. "Připadá mu hezká."

Jak to na maloměstech bývá, Taylorova matka jela za Denisou do nemocnice - znala Denisinu matku z dětství. Přátelství na sebe nenechalo dlouho čekat.

Jednu věc však autor dotáhl do konce. Jak se dalo čekat, staré přísloví "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne." se naplnilo.

Taylorova minulost se přiřítila plnou silou a Denisa nemohla myslet na sebe, musela myslet na Kylea. A kdo se měl vypořádat s démony minulosti? Víte, jak se říká, že napětím skoro ani nedýcháte? Konec téhle knihy způsobí něco podobného.

Mitche vůbec nepřekvapovalo, že si Taylor opět zahrával se smrtí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. září 2016 v 18:06 | Reagovat

Píše moc dobře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama