Příliš velké sousto (2. díl) - Meg Cabot

14. září 2016 v 18:47 | Lola Kiss |  Beletrie
Jestli jsem se zařekla, že si další knihu pro mladistvé nepřečtu, asi jsem na to zapomněla. Nebo moje přesvědčení nebylo tolik silné, protože jsem se podívala na další knihu pro teenagery od Meg Cabot. Tentokrát jsem sáhla po druhém dílu ze série o Míně Harperové Příliš velké sousto (Overbite, 2011).

Knihy, které jsem přečetla:
1, Jak neztratit lásku
2, Mezi láskou a smrtí
3, Velikost L
4, Jak začíná láska
5, V kůži supermodelky
6, Jak dokázat lásku

Je to zvláštní, ale neslavnější sérii od Meg Cabot Princezniny deníky, podle kterých se natočily dva filmy, jsem nečetla. Vím, že se jedná o rozsáhlou řadu, ale stejně jsem ji nenašla nikde k mání. Možná půjdu prověřit antikvariáty, ale stejně tomu nedávám zrovna naději na úspěch. Jednak možnost, že by se našly první díly v dobrém stavu je mizivá a pak také ta druhá věc - četla bych je ve věku, kdy by to nemuselo dělat dobrotu.

Druhý díl Příliš velké sousto se týká dnešní světa, ve kterém ožívají legendy. Jedná se o Vatikánské jednotky - Palatinskou gardu -, které mají za úkol vyhledávat a ničit démony. Hlavní postavou je Mína Harperová, která má dar vidět do budoucnosti - jak kdo zemře. Pracuje pro Palatinskou gardu a jejím expřítelem je kníže temnot, syn hraběte Draculy, Lucien Antonescu.

Ale existovala ještě jiná možnost. Kdyby zemřela, tak on má moc ji oživit, jako upírku. Stejně to udělal i jeho otec s ním a on jako současný kníže temnot tuto moc zdědil.

Mína Harperová bydlí v bytě se svým bratrem Johnatanem a psem Jackem Bauerem. Před práci v Palatinské gardě neměla tušení, že něco jako upíři existuje. Bohužel se ukázal, že jedním z nich byl i její přítel Lucien Antonescu. Sice se rozešli, ale Lucien na ni nepřestával dohlížet.

"Existovala spousta věcí, které Mína Harperová věděla, a o nichž neměl její bývalý přítel ani tušení. Věděla, jak lidé zemřou."

Mína zabila svého bývalého přítele Davida, který byl proměněn na upíra. Tím se odstartovala zápletka knihy. Kdo stojí za zmizením padesáti turistů? Je Lucien ten, kdo tahá za nitky?

Položil jí ruku na rameno a jemně ji přerušil. "Ani vy, Míno, nemůžete popřít, že se mezi vámi a Alaricem rozvinul nezdravě závislý vztah, který zapříčinil smrt několika našich kolegů. Bylo by dobré, kdybyste si osvojila určitý odstup a perspektivu. Protože i Alaric souhlasil s přeložením a je na cestě zpátky do Říma, zatímco vy jste propuštěna. A teď už mi žádné další otázky o Alarikovi nepokládejte..."
- k Míně po nevydařené akci -

Na Mínu kromě Luciena dohlíží Alaric Wulf, který je bojovníkem a jeho hlavní cílem je zničení Luciena. Kromě nenávisti k Lucienovi, se Alaric snaží ostatní přesvědčit, že tolik vychvalovaný otec Henrique, je podvodník. Což se ukáže jako správná domněnka, ale v zcela jiném směru než si kdo myslel.

"Vampirismus je neobyčejně lákavý a zajímavý životní styl."
- Lucien Antonescu -

Hodnocení knihy: je to poutavé čtení, ale místy si říkám, že bych zívala nudou nebo přeskakovala očima řádky. To není dobré. Stejně tak jsem byla překvapená, jakým směrem se ubíral vztah mezi Mínou a Alaricem. Tak úplně jsem to nezbaštila. Nešlo mi to dohromady. Jinak bych řekla, že je to lepší než V kůži supermodelky. Jestli se podívám i na první díl? Uvidím…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama