Dohoda s láskou (Neighbor from Hell #2) - R. L. Mathewson

14. srpna 2016 v 19:22 | Lola Kiss |  Beletrie
Tolik čekání...

Kniha konečně dorazila. Akorát název je trochu zvláštní. Není volně přeložen. Není přeložen vůbec. Je prostě vymyšlený. Možná postavený na hlavní myšlence? Svým způsobem ano. :-P

Perfection (2014) od R. L. Mathewson je v češtině přeloženo jako Dohoda s láskou: Když pan Božský hledá slečnu Dokonalou... No dobře, prostě jsem ten český název skousla a začetla se. Znovu se tu setkávám s klanem Bradfordů.

"I přes všechen ten blázinec tady a zjištění, že všichni Bradfordovi, alespoň ta mužská část, jsou, co se jídla týče, psychopati, zájem má."
- Zoe -

Devětadvacetiletá Zoe O´Shea pracovala tři roky jako sekretářka, která dělala veškerou práci za svého šéfa. V práci si ji nevážili a denní šikana se stala stálicí v její plastové, čtvercové kóji. A jednoho dne udělala Zoe chybu - nahlásila, že manželka majitele firmy ji tuneluje a dostala padáka. Bohužel má další "nepříjemnost", co ji v životě neuklidňuje. Souseda z pekla...

Tomu říkám Den Blbec:
V tom jí ruce sklouzly, a než stačila okýnko zachytit, zapadlo do dveří, a pokud mohla hádat podle zvuku, který následoval, prasklo. Dlouho tupě zírala na prázdný okenní rám, pak vzala kabelku a už ji ani nepřekvapilo, když se jí utrhlo ucho. A že se jí o minutu později zlomil podpatek na levé botě, taky ne.

S kabelkou přitisknutou k hrudi dokulhala ke vchodovým dveřím. Cestou na verandu zapadla dvakrát do bahna a ztratila botu, pravou. Stála tam a lovila v promáčené kabelce klíče. Když je konečně našla, třásla se zimou a měla na krajíčku.

Trevor Bradford pracuje u rodinné stavební firmy a je mu jedno, že celý jeho byt vypadá, jako by se tam denně prohánělo tornádo. Ignoruje sousedku a svou nájemnici a zkrátka nevidí, že dělá věci, které jeho malou nájemnici vytáčí. Jeho nejčastější odpovědí je, že je chlap a tak to prostě chodí. Přece nebude furt chodit nakupovat po práci, když dělá celý den a je děsně utahanej, že jo.

Zoe byla klidná a tichá, protože ji to naučila práce, kterou nenáviděla. A rozhodně nepotřebovala, aby jí někdo další přisypával sůl do rány. Někdo jako její nepříjemný soused z pekla, Trevor. A jakou povahu má Trevor? V puse nemá filtr a rozhodně si nebere servítky a plácne každou myšlenku.

"Dobře, tak mi vrať tu pizzu," řekla a v očekávání natáhla ruce.

"Ne. Ty mi vrať moje křidýlka."

"Ne."

Něco se v něm zlomilo. Nebyl si jistý, jestli to bylo z hladu, z toho pocitu trapnosti, že ho v noci slyší, nebo z celé téhle situace, ale řekl něco, čeho litoval ještě dřív, než vypustil z úst poslední slabiku.

"Ne že bys ji zrovna ty potřebovala."

Jejich sousedské vztahy se tímto odstartovaly. Zoe a Trevor si navykli na jakousi rutinu, na kterou se nevědomky těšili. Jedním takovým zvykem je čtení knížek a konkrétně sága Stmívání. Trevor se neustále ptá, kdy dojde na sex a Zoe si s ním pohrává a říká, že to bude určitě v tomhle díle.

Trevorova slova, která začala kamarádství se Zoe, měla dopad, na který ani on nechtěl myslet, ale musel. Všiml si, že něco není v pořádku, když se podíval do Zoeiny lednice. A také zjistil další podrobnosti...

Není žádný doktor, ale limit dvanáct set kalorií denně určitě není zdravý. Zejména když se Zoe k téhle hranici většinou ani nepřiblíží. Ne že by jí kalorie počítal. To ne. Zoe ale nechává svůj jídelní deníček na lince a on si dal za úkol do něj každé ráno nakouknout. To, co viděl, ho naštvalo.

Zoe hladoví.

Zoe vyrůstala po pěstounských rodinách, než utekla a začala se starat sama o sebe. Vystřídala přes sto třicet rodin a ani v jedné nedostala nic než: "Nauč se být zticha!" Trevor zase musel jako malý přijmout fakt, že kvůli dyslexii ho jeho vlastní otec považuje za ubožáka a debila.

Věci se začaly měnit a Trevor si uvědomil, že se na Zoe dívá jinak a přitom se na ni dívat jinak nechce. Vinu dává svému kamarádovi dole. Bohužel na něj nemůže svádět všechno.

Užuž se chystal vyřídit ten lov na pavouka, když jeho pozornost upoutalo známé růžové logo na skupince tašek ukrytých vespod hromady. Chvilku se snažil odolat pokušení, pak ale pokrčil rameny a přešel k nim. Řekl si, že kdyby se Zoe vrátila a přistihla ho, vymluví se, že tu hledá pavouky. V duchu se poplácal po zádech, protože moc dobře věděl, že by mu ještě poděkovala.

Další ranou pro jeho ego a důkazem, že nevidí Zoe jako svou malou nájemnici...

Co to s ním k čertu je? přemýšlel, když mu nevěnovala ani pohled. Je přece Bradford! A Bradfordové jsou známí tím, že jsou to kanci. A tahle malá, obvykle nevýrazná ženská se ani neobtěžuje, aby se ho pokusila dostat do postele, i když je evidentně zoufalá. To ho sakra uráží!

Zoe odešla do baru, kde si chtěla najít muže na jednu noc. Do samého baru přišel i Trevor s kamarády z práce. Oba se navzájem ignorovali, dokud se k Zoe nepřimotal jeden chlapík a Trevor ho okamžitě odehnal a pak i všechny ostatní. Zoe mu nepoděkovala a rovnou mu řekla, co si o jeho chování myslí. Trevor přišel s dohodou, která by jim oběma byla prospěšná. Zoe nechce vztah a Trevor nechce vážný vztah se Zoe. Bude to čistě fyzické.

Stejně by to nevydrželo dlouho. Za nějakých padesát šedesát let by to skončil. Nikdy s ní nechtěl nic trvalého, takže ho to netrápí. Je to v pohodě. Je to víc než v pohodě, pomyslel si a pěstí prorazil zeď.
- Trevor -

Trevor se nestačí divit, kam jeho tichá nájemnice poděla:

"Dobře, ale když se ti nebude chtít řídit, nebo ti to chcípne, zavolej, přijedu a odvezu tě. Aspoň si zajezdím." Rychle ji políbil na čelo, podrbal psy za ušima a zamířil ke dveřím.

"A co kdybych si na tobě chtěla zajezdit já?" zeptala se škádlivě a zasmála se, když zakopl o svoje vlastní zatracený nohy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama