Dcera - Kiera Cass

27. srpna 2016 v 13:37 | Lola Kiss |  Beletrie
Váhala jsem, jestli bych si měla přečíst tuhle knihu. Napadlo mě, o čem by to asi mohlo být. Nakonec jsem si řekla, že si ji přečtu. Autorčina předchozí tvorba se mi líbila Selekce, Elita a První. Kiera Cass je dobrá autorka, má netradiční psaní a umí do svého příběhu vnést něco jiného. Přečetla jsem její poslední novinku vydanou v ČR s názvem Dcera.

Bohužel mě kniha zklamala i pobavila. Pobavila mě humornou stránkou. Zklamala, protože jsem si uvědomila, že tohle nebylo zrovna moudré rozhodnutí. Víte, jak někteří autoři píší knihy i z pohledu druhé hlavní postavy? A jak to většinou nedopadne dobře? Tohle je podobný případ, i když přestrojený v sukni. V trilogii Selekce byla hlavní postavou America a očekávala, že princ Maxon bude rozmazlený, a že všichni budou pod jeho úrovní. Nestalo se tak. To bylo první překvapení, které jsem ocenila. Žádná náprava nafoukance se nekonala, tím byl její příběh lepší než ostatní.

Pak jsem do ruky vzala Dceru a poklesla mi ramena. Kiera Cass ukázala Selekci z druhého pohledu. Z pohledu toho, kdo Selekci vyhlašoval - přípravy, vybrání kandidátů, ruch v paláci s tím spojený. A hlavní hrdinka byla opakem Maxona. A to je přesně to, čemu jsem se chtěla vyhnout. Autorka nenapsala knihu z pohledu Maxona, ale z pohledu jeho dcery. Což vyjde v podstatě úplně nastejno.

Důvody? Stejně jako v Selekci, i tady se na začátku knihy objeví první nespokojení lidé, přestože kastovní systém byl zrušen. America si myslela, že je princ Maxon namyšlený, ale on nebyl. Hlavní hrdinka je pravá princeznička.

Kniha mě neuchvátila tak, jako předchozí. Vím, že další díly číst nebudu.

O dvacet let později...

Eadlyn Schreave je dcera Maxona a Americy. Má bratra dvojče Ahrena a pak mladší sourozence Kadena a Ostena. Jednou věcí si je jistá, je žena s největší moci na zemi. Bude královna, a i tak se chová. Na veřejnosti vystupuje jako dokonalá ledová královna a v soukromí... je hodně rozmazlená. Pokud si pod slovem princeznička představíte nějakou vřískající malou holčičku, nejste daleko od pravdy.

Maxon a America poprosili svou dceru Eadlyn, jestli by nepřistoupila na Selekci, a oni by tak mohli vymyslet, jak v zemi urovnat nepokoje. Eadlynina první reakce nebyla vůbec lichotivá. Nikdy neberte rozmazlenému děcku jeho lízátko.

"Selekce?" vypěnila jsem. "Vy jste zešíleli!"

"Eadlyn, uklidni se."

Pohlédla jsem na ni. "Slíbila jsi mi - slíbili jste mi - že mě nikdy nebudete nutit, abych si vzala někoho jen kvůli spojenectví. V čem to je tohle jiné?"
"Vyslechni nás," naléhala na mě.

"Ne!" vykřikla jsem. "To nikdy."

Kile Woodwork je syn Marlee a Cartera. Ti se shodli, že ho přihlásí do Selekce, aniž o tom svému synovi řeknou. Rozhodně byl Kile naštvaný a být tam nechtěl. Ale stejně tam zůstal, aby potěšil svoji matku Marlee. Stejně jako jeho rodiče a sestra Josie bydlí v paláci.

Ve Zprávách byl tedy jenom diskrétní! Zamyšleně jsem se zamračila. Nebo si třeba plánuje, že bude svůj volný čas trávit líbáním se mnou. Nebo je do mě už od svých sedmi let hluboce zamilovaný a teprve teď sebral odvahu k tomu, aby mě přestal prudit a vyznal se mi. Nebo třeba...

Na scéně se také objeví generál Aspen Leger a jeho manželka Lucy nebo Američina mladší sestra May.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mee Mee | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 18:25 | Reagovat

Já se naopak na další díl The Crown moc těším. Všechno mi tam přijde tak živé a báječné. Do Selekce jsem se začetla okamžitě a všechny ostatní jsem zhltla za 2 týdny. Je to Boží, a Eadlynino chování je tam celkem dobře vysvětlené

2 Julie Julie | 4. června 2018 v 5:57 | Reagovat

Starší je Kaden, nebo Osten?

3 Lucie Šišková Lucie Šišková | Sobota v 15:54 | Reagovat

[2]: Myslím si, že Kaden je starší. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama