Červenec 2016

A tak jsem potkala Mirandu

10. července 2016 v 19:47 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Byl to první den a hned od rána šlo všechno z kopce.

Jela jsem autem a potřebovala jsem mít ověřené dokumenty u sebe. Vyjela jsem z domu a v hlavě si přehrávala, co mám mít s sebou a jestli mi něco nechybí. A chybělo! Ty dokumenty! Musela jsem to otočit a vrátit se pro ně.

Doma jsem dokumenty popadla a nakrásně si všimla, jak se mi posmívá zářivě červená barva desek, kde byly dokumenty uložené. Dorazila jsem na místo o tři minuty později. Což nevadilo, protože jsem společně s dvěma dalšími dívkami musela čekat dvacet minut.

Přišla na řadu kancelář s PR ženskou, která potřebovala spoustu času a hlavně chtěla abyste vy věděli, co je její práce. U ní jste nemohli nic předpokládat, museli jste jít a jednat na rovinu. S lenochodem jsme strávily skoro hodinu.

Pak následovala Miranda.

Na začátku si říkáte, jak je úžasné, co všechno zvládá. Jenomže pak se dostanete do situace, kdy jste s ní zavření v jedné místnosti déle než minutu. Začnete mít pocit, jestli Miranda vůbec ví, že se chová jako naprostý cvok - no vážně, kolikrát musí říct slova služebně starší v jedné minutě? - a má ječák horší než siréna - jééé, dobrý den - ? Asi nemá ponětí, jaký dojem vyvolává. Jinak by se nemohla tak často zastavovat a mluvit na lidi, jakoby by byli nahluchlí.

Miranda, žena, která dělá jiným ze života peklo a od ní zadané úkoly zpochybňují zdravý rozum.

Upíří deníky #2 Souboj - L. J. Smith

4. července 2016 v 21:48 | Lola Kiss |  Beletrie
Myslím, že první pokroky s angličtinou jsem udělala právě díky seriálu The Vampire Diaries. Ani nevím, jak jsem na seriál narazila. A vzhledem k tomu, že se mi seriál líbil, chtěla jsem se podívat i na knižní předlohu. Našla jsem si autorku a hledala knížku. Jenomže to nebylo tak jednoduché. Nebyly nikde k dostání. Až jednou jsem se stavila v krámku Relay na nádraží a našla tam paperback Upířích deníků - Souboj od L. J. Smith. Jasně, že jsem si ji koupila.

"Co to říkáš?"

"Možná by bylo lepší..." Stefan se zhluboka nadechnul a opatrně pokračoval: "Možná by bylo lepší, kdybychom se chvíli nevídali. Když si budou myslet, že spolu nechodíme, nechají tě být." Zůstala na něj zírat. "A ty myslíš, že bys to dokázal? Nevidět se se mnou a nemluvit se mnou bůhví jak dlouho?"

"Pokud to bude nezbytné - ano. Mohli bychom předstírat, že jsme se rozešli," řekl se zaťatou čelistí.
- Stefan a Elena -

Na začátku jsem byla trochu zklamaná, protože kniha je psána jednoduše. Nehledáte mezi řádky, ale rovnou čtete, jak si máte vyložit dialogy postav. Je to psáno ve třetí osobě z pohledu Eleny a Stefana. Všechno je černobílé.

"Stefane," řekla a vzala jeho studenou ruku do své, "pojďme domů."

Vnímala napětí v jeho těle, jako by mu pod kůží probíhal elektrický proud. Plně se soustředil na Damona a v očích mu zářilo světlo jako oheň odrážející se na ostří dýky. Takhle ho neznala, nepoznávala ho. Děsil ji.
- Stefan, Damon, Elena -

Sedmnáctiletá Elena Gilbert se připravuje na maturitní ročník a smiřuje se s tím, že přestala být nejoblíbenější dívkou na škole. Jenomže pak začala chodit s klukem, který se objevil ve městě v době, kdy začaly vraždy. Stařík pod mostem, pan Tanner. Podezření padlo na Stefana Salvatoreho, Elenina přítele. Elena zjistila o Stefanovi pravdu, co je zač. Nechala ho pít její krev. Elenina teta Judith a snoubenec Robert jsou proti Stefanovi. Za to Damon...

Tolik ji miluje. Už v ní neviděl Katherine; už málem zapomněl, jak moc se podobá mrtvé dívce. Rozhodně tu však byla řada rozdílů. Elena měla stejné světle zlaté vlasy a smetanovou pleť a stejné jemné rysy jako Katherine, ale tady veškerá podoba končila.
- Stefan -

Stefan Salvatore se snažil o klid a o nekomplikovaný vztah s Elenou. Bohužel se ve městě objevil jeho bratr Damon. A historie s Katherine, kterou Stefan miloval a nosil její prsten kolem krku, odeznívala pomaleji. Kvůli Damonovi málem umřel, protože ho nechal zesláblého zavřeného ve studně. Stefan žije v rodinném penzionu, kde pracuje paní Flowersová.

"Já mluvím o Silách, Eleno." Náhle přistoupil blízko k ní, oči ponořil do jejích a promluvil měkkým a naléhavým hlasem: "Zkoušela jsi všechno, a nic tě neuspokojilo. Jsi dívka, která má všechno, ale vždycky existovalo něco těsně mimo tvůj dosah, něco co jsi zoufale potřebovala, ale co jsi nemohla mít. A já ti to nabízím. Sílu. Věčný život. A pocity, které jsi nikdy předtím neprožila."
- Damon k Eleně -

Byla jsem trochu zaskočená, když jsem zjistila, jak rychle se věci ubírají a jak rychle se všechno zvrtne. Teprve druhý díl Upířích deníků Souboj a už víte, co se stane. Damon, který je ve skutečnosti hádanka a Elena, co má vlasy barvy kukuřice. A pak Stefan, který je zádumčivý, ale má problémy udržet pocity pod pokličkou.

Už tak dlouho žil jen lovem a zabíjením, že zapomněl všechno ostatní. A vychutnával si to, nebojoval se svou přirozeností jako Stefan, užíval si jí.
- Damon Salvatore -

Bonnie, jejíž oba rodiče neví, že se jejich dcera považuje za médium. A nejspíš asi bude, protože se dokáže na velkou vzdálenost dostat do hlavy Stefana nebo z ní v transu mluví hlas a prorokuje smrt.

Elena zamrkala a zaostřila na obličej před sebou. Byl drobný, bledý a měl tvar do srdíčka, s bledou, skoro průhlednou pletí, a lemovaly ho záplavy zrzavých vlasů. Veliké hnědé oči s vločkami zachycenými na řasách ustaraně hleděly do jejích.
- Bonnie -

Kamarádka Meredith, která patří do trojice nejlepších kamarádek - Elena, Bonnie, Meredith. A Tyler Smallwood, co chodí s Caroline Forbes, má za otce právníka.

Caroline, která má mladšího bratra, v knize vystupuje jako ta protivná zlá holka, co chce udělat Eleně ze života peklo.

Jako poslední vešli Caroline Forbesová a Tyler Smallwood. Přišli spolu. Eleně se vůbec nelíbil výraz na Carolinině tváři. Ten kočičí úsměv a zúžené zelené oči znala až příliš dobře. Tylerovy úzké, poněkud masité rysy zářily uspokojením. Barvy pod okem, které způsobila Stefanova pěst, již skoro zmizely.
- Caroline a Tyler -

Děj se odehrává ve Fell's Church, malém městečku založeném rodem Fellů. Městečko, kde stačí nepatrná známka o neslušném chování a jste odsouzení hodný člověk. Nezáleží, jestli jste nejpopulárnější, stejně rychle padnete na dno.

Sám vypadal skoro jako student. Měl poněkud přerostlé pískové vlasy a atletickou postavu. Přes celou tabuli napsal Alaric K. Saltzman. Když se otočil, Elena si všimla, že má i klukovský úsměv.
- Alaric Saltzman -

Upíři jsou nebezpeční nejen velkou silou, rychlostí, zrakem a sluchem. Umí ovládat přírodu a změnit se v jedno zvíře. Damon jako havran a Stefan jako sokol. Trochu směšná představa. Upíři mají problém překročit tekoucí řeku.

Nedokázala si pomoci, držela se ho jako jediné stabilní věci ve vířícím světě. Pak přistál měkce jako kočka a pružně vyrovnal dopad.

Stefan jednou udělal něco podobného. Ale Stefan ji pak nedržel tímhle způsobem, bolestně blízko, se rty skoro se dotýkajícími jejích.

"Přemýšlej o mém návrhu," řekl.

Nedokázala se pohnout ani uhnout očima. A tentokrát věděla, že neužívá žádné Síly, že je to prostá živočišná přitažlivost mezi nimi. Nemělo smysl to popírat; její tělo na něj reagovalo. Cítila jeho dech na svých rtech.
- Damon a Elena -

Byl oblečený stejně, jako když ho viděl poprvé, v černém. Jemné černé boty, černé džíny, černý svetr a kožená bunda. A vypadal jako Stefan. Nechápala, jak to mohla předtím přehlédnout. Měl stejné tmavé vlasy, stejně světlou pleť a také vypadal znepokojivě dobře. Ale jeho vlasy byly rovné, ne vlnité, oči měl černé jako půlnoc a krutá ústa.
- Damon -

Za bouřky Elenino auto sjelo z mostu a ona zemřela. Ale v těle měla upíří krev. Stefan se naštval, šel po krku Tylerovi a jeho kumpánům. S vypitou krví se posilnil a šel najít toho, kdo mohl za Eleninu smrt - Damona.